Aktiivne jälgimine - uus reaalsus digitaalses varahalduses

Karolina (Projektijuht) ja Vojkan (Tehniline projektijuht) räägivad, kuidas ON!Track aktiivne jälgimine aitab hoida kokku kulusid ja muuta töö efektiivsemaks

Karolina Karczewska and Vojkan Tasic discussing the latest customer feedback

Uus Bluetooth märgistamine on muutnud Hilti ON!Track varahalduse süsteemi, tehes varade kaotamise väga keeruliseks ja tõstes efektiivsust ning kokkuhoidu. Karolina (Projektijuht) ja Vojkan (Tehniline projektijuht) selgitvad, miks on aktiivne jälgimine muutunud ehitussektoris oluliseks.

 

Karolina.  Sa oled olnud seotud aktiivse jälgimise arendamisega. Kas sa saaksid meile selgitada, miks on see oluline?

Jah. Ma olen projektijuht ja ma töötan väga lähedal neile klientidele, kes kasutavad meie ON!Track süsteemi oma vara, dokumentide haldamiseks.

Alates ajast, mil olen täitnud projektijuhi kohuseid, oleme aidanud paljusid ettevõtteid üle maailma. Nad on kasutanud ebaefektiivseid meetodeid vara haldamiseks, nagu näiteks paberipõhised süsteemid. Meie oleme neil aidanud juurutada digitaalset varahaldussüsteemi, parandades nende produktiivsust.

Kuni tänaseni aitas ON!Track kasutajatel jälgida vara läbi vöötkoodi sisaldava sildi, mis on seotud pilvepõhise varahaldustarkvaraga. See on usaldusväärne viis vara identifitseerimiseks, töötajaga ja vajaliku dokumentatsiooniga sidumiseks.

Samas, kui töötaja unustab asukoha infot uuendada, skannides silti, võib tööriista asukoha tuvastamine osutuda keeruliseks. Sellest tulenevalt on meie kliendid palunud antud probleemiga tegeleda.

See on põhjus, miks oleme välja arendanud nn aktiivse jälgimise süsteemi, muutes ON!Tracki veelgi väärtuslikumaks.

Vojkan. Kuidas oli aktiivse jälgimise süsteem välja arendatud?

Me suunasime selle välja arendamisse palju ressurssi, et see vastaks klientide nõudmistele. Enne lõppversiooni loomist oli meil üle 30 erineva valiku, kuidas seda võiks teha. Mille tulemusel sündisid Bluetooth Low Energy (BLE) ja Near Field Communication (NFC) tehnoloogiad. Ehk traadita side (Bluetooth) ja lähiväljaside (NFC).

Tehnoloogiate väljatöötamisel oleme teinud koostööd meie klientidega üle kogu maailma. Otsekontakt klientidega ja nende ideede kasutamine arendustöös on osa Hilti kultuurist. Tänu meie klientidele oleme saanud Aktiivset jälgimise süsteemi testida reaalsetes oludes. Antud süsteem on end tõestanud heast küljest ning tegemist on praktilise töövahendiga, mis aitab meie kliente ehistussektoris.

Vojkan.  Kuidas Aktiivne jälgimise süsteem töötab?

ON!Tracki nutikad sildid on väikesed - 38 mm pikad ja 28 mm laiad, kuid need on vastupidavad ja disainitud pidama vastu ka kõige karmimates tingimustes. Sildid töötavad ka -20 ja +65 kraadi juures, normaaltingimustes töötavad sisseehitatud akud kolm aastat.

Sildid edastavad informatsiooni iga 5 sekundi tagant - asukoht, kuupäev ja kellaaeg, mida on võimalik lugeda mobiiliäpis või arvutis. Kogu informatsioon on salvestatud Hilti pilvepõhisele rakendusele ning iga kasutaja saab sellele ligi läbi mobiiliäpi või arvuti.

Karolina. Tooge palun mõni näide?

Näieks, kui te otsite generaatorit, tuleb teil sisse logida ON!Tracki kasutades mobiiliäppi või arvutit ning valida õige vara. Selle detailide alt on teil võimalik näha vara viimast asukohta kaardil. Seega jääb ära kadunud vara otsimine ja kolleegidele helistamine küsimusega, kus üks või teine ese asub. Klikkides kaardil saate täpsed koordinaadid, kus konkreetne seade asub.

Antud tehnoloogia aitab kaasa kasulike harjumuste tekkimisele. Näiteks enne objektilt lahkumist saab objektijuht veenduda, et mitte ükski oluline tööriist ei jää maha.

Vojkan. Millist kasu pakub tehnoloogia klientidele?

Palju erinevaid! Põhiline kasu tuleneb otseselt sellest, kuidas antud tehnoloogia töötab. Me saame pakkuda puudu olevat osa digitaalsest varahaldusest. Bluetooth edastab vajaliku informatsiooni automaatselt (asukoht, kuupäev ja kellaaeg), millega väldite manuaalset andmete sisestamist.

See tähendab seda, et koheselt tõuseb produktiivsus ja kulud langevad. Seisakuid on vähem ja hoiate kokku aega vara otsimiselt ning vargustelt. Saate ühe nupule vajutusega kontrollida kogu oma invetari.

Karolina. Kas digitaalsele varahaldusele üleminek on keeruline?

Ei ole. Kui klient kasutab juba praegu ON!Tracki on Bluetooth siltide paigaldamine kerge ning see ühildub täielikult olemasoleva lahendusega.

Juhul kui soovite digitaalset varahaldust kasutama hakata esmakordselt, võtke meiega ühendust. Meil on antud süsteemi juurutamisel suur kogemus, mis võimaldab meil olla äärmiselt efektiivsed. Alustuseks teostame efektiivsusanalüüsi saamaks aru, millised on teie ettevõtte vajadused ja kui suurt kasu digitaalne varahaldus tuua võib. Saadud tulemuste põhjal loome personaalse lahenduse ja tagame vajaliku toetuse selle juurutamisel ning töötajate koolitamisel. Kliendid saavad meie toetusele ja abile loota ka pärast süsteemi kasutusele võttu.

Oluline on märkida, et ON!Track on loodud spetsiaalselt ehituseetevõtteid silmas pidades. Kliendid saavad kindlad olla, et me mõistame nende vajadusi.

LIITU ON!TRACKIGA JUBA TÄNA!

Oma kontrolli oma vara üle

Jaga