- Kodu
- Äri optimeerimine
- Lahendused
- Insenerilahendused ehituseks
- Fassaadi projekteerimislahendused
- Ventileeritavad fassaadid
Ventileeritavad fassaadid
Energiatõhus, ökonoomne ja vastupidav lahendus ehitus- ja renoveerimisprojektidele
Rippkattega ventileeritavad fassaadid on mitmekihiline süsteem, mis koosneb kandekonstruktsioonist, isolatsioonist ja fassaadist. Vooderduse ja isolatsiooni vaheline ventilatsioonivahe tagab niiskuse äravoolu ja parandab soojapidavust. Rippkattega ventileeritavad fassaadid hõlbustavad isolatsiooni, ventilatsiooni ja kaitset ilmastikutingimuste eest.
Ventileeritavad fassaadid
Kus kasutatakse ventileeritavaid fassaade?
Ventileeritavaid fassaade kasutatakse laialdaselt kaasaegses hoonete ehituses erinevates sektorites. Need on eriti populaarsed äri- ja kõrghoonetes tänu oma suurepärastele isolatsiooniomadustele, mis aitavad reguleerida sisetemperatuuri ja vähendada energiakulusid. Need süsteemid on levinud ka haridus- ja tervishoiuasutustes, kus õhukvaliteet ja soojusmugavus on prioriteedid. Sellistes piirkondades nagu Baltimaad, kus kliimatingimused on muutlikud, kasutatakse ventileeritavaid fassaade, et kaitsta hoone välispinda temperatuurikõikumiste ja niiskuse eest. Lisaks funktsionaalsusele eelistatakse neid ka hoonete esteetilise atraktiivsuse suurendamiseks, mistõttu sobivad need arhitektuuriprojektidesse, kus väärtustatakse nii tõhusust kui ka disaini.
Peamised ventileeritava fassaadi eelised
Luues välisvooderduse ja hoone konstruktsioonseina vahele ventileeritava õhuvahe, paraneb soojustuse toimivus, mis vähendab energiatarbimist ja sellega seotud kulusid. Õhuvoolukiht parandab ka niiskuskontrolli, takistab hallituse teket ja pikendab ehitusmaterjalide kasutusiga. Ventilatsiooniga fassaadid on projekteeritud vastupidavaks, pakkudes tugevat kaitset ilmastikutingimuste ja temperatuurikõikumiste vastu. Lisaks parandavad need akustilist isolatsiooni, aidates kaasa vaiksema sisekeskkonna loomisele.
Kattematerjalide tüübid ja nende valimine
Levinumad tüübid on looduslik kivi, keraamiline, fiibertsement ja metall, mis on valitud selliste tegurite alusel nagu vastupidavus, esteetiline välimus ja keskkonnatingimused. Kattematerjali valimisel on väga oluline arvestada kliimaga - näiteks vastupidavust vihmale ja äärmuslikele temperatuuridele - ja hoone asukohta, et tagada optimaalne toimivus ja kestvus. Kõrghoonete puhul on eelistatud kerged ja ilmastikukindlad valikud, samas kui müratundlikes piirkondades asuvatele ehitistele võib olla kasulik suurem heliisolatsioon. Funktsionaalsete vajaduste ja disainieelistuste tasakaalustamine aitab arhitektidel ja ehitajatel valida oma projekti jaoks kõige sobivama fassaaditüübi.
Ventileeritava fassaadi paigaldamise etapid
Seadistamine
Fassaadi projekteerimisjoonistest pärineva teabe ülekandmine on soovitud tulemuse saavutamisel väga oluline. Hilti digitaalne paigutustööriist PLT on selleks ideaalne lahendus
Digitaalsed paigutusvahendidTasandamine
Profiilide täpne ja kiire joondamine pöörleva lasernivoo abil, mis on spetsiaalselt välja töötatud fassaadi paigaldamisega seotud rakenduste jaoks.
Ehituse lasertasemedKonsoolide ja klambrite kokkupanek
Saadaval on erinevad kinnitussüsteemid:
- Hilti X-CR universaalne nael : ETA poolt heaks kiidetud universaalnael on kõige produktiivsem viis klambri kinnitamiseks betooni. Kasutage paigaldamiseks Hilti DX 6 naelapüssi.
HRD-H raamiankrud: meie mitmekülgne lahendus betooni ja müüritise kinnitamiseks.
- Hilti HAS A4 ankurdusvardad ja hübriid keemilised mördid: universaalne ankurduslahendus igat tüüpi müüritise ja betooni jaoks.
Isolatsioonimaterjali kinnitamine
Kuni 200 mm paksust soojusisolatsiooni saab hõlpsasti ja tõhusalt betooni kinnitada otsekinnitusega.
Kombinatsioon DX 6 püssist, mida saab kasutada ka kronsteinide kinnitamiseks, ja X-IE ühendustest isolatsiooni kinnitamiseks seab ohutuse ja kiiruse osas uued standardid.
Isolatsioonikinnitid X-IEProfiili montaaž
- Ventileeritud fassaadiprofiilid - Hilti pakub laia valikut profiile, mis on saadaval ka erinevates värvides ja paksustes.
- Profiili montaaž - Pakume montaažiks sobivaid kruvisid ja paigaldustööriistu.
Paneelide paigaldus
Paneelid võib kruvida, liimida või neetida aluskonstruktsiooni külge. Neetimine on populaarne lahendus, eriti kui montaaž tuleb teha kiiresti. Lisaks liimimisele on võimalik kasutada ka muid varjatud paneelide kinnitusviise, nt riputussüsteem või poltide süsteem.
RT 6-22 juhtmeta needipüssHilti on partner ripp ventileeritavate fassaadide projekteerimisel
Nõustamine projekteerimise etapis
Toetame teid alates projekteerimisest kuni fassaadi valiku ja teostamiseni. Pakume teile kuluoptimeeritud ja teie vajadustele kohandatud lahendust.
Võtame arvesse teie konkreetseid projekteerimisnõudeid paneelide paigutuse, staatika ja U-väärtuse osas, koostame teile kuluoptimeeritud süsteemi pakkumise.
Tehniline nõustamine elluviimise etapis
Toetame teid, pakkudes teie fassaadiprojektile konstruktsiooniarvutusi ja tõendavaid dokumente kandekonstruktsiooni ning nõutavate kinnitus- ja ühendusdetailide kohta.
Arvutame ka seinakonstruktsiooni U-väärtuse, võttes arvesse kandekonstruktsiooni soojussillad.
Ventileeritavate fassaadide projekti kulud
Mida me teilt vajame, et pakkuda teie projektile igakülgset tuge:
- Näidisplaanid: kandekonstruktsioon peab olema kohandatud plaani ja kattematerjali omadustega. Teie AutoCADi projektide põhjal saame teha vastavad arvutused.
- Vastavad dokumendid: Selleks, et pakkuda teile parimat võimalikku lahendust, vajame kõiki olulisi dokumente teie projekti kohta. See kehtib ka vertikaalsete osade kohta. Täitke kontrollküsimustik ja saatke meile oma projektitaotlus.