PS 85
Originaalkasutusjuhend
Andmed kasutusjuhendi kohta
Käesoleva käsitsemisjuhendi kohta
- Hoiatus! Enne toote kasutamist veenduge, et olete tootele lisatud kasutusjuhendi, sealhulgas juhised, ohutus- ja hoiatusviited, joonised ja spetsifikatsioonid, läbi lugenud ja sellest aru saanud. Tutvuge eriti kõigi juhiste, ohutus- ja hoiatusviidete, jooniste, spetsifikatsioonide ning komponentide ja funktsioonidega. Selle eiramisel esineb elektrilöögi, tulekahju ja/või raskete vigastuste oht. Hoidke kasutusjuhend koos kõigi juhiste, ohutus- ja hoiatusviidetega hilisemaks kasutamiseks alles.
- tooted on ette nähtud professionaalsele kasutajale ja neid tohivad käsitseda, hooldada ja korras hoida ainult volitatud ja asjaomase väljaõppega isikud. Nimetatud personal peab olema teadlik kõikidest kaasnevatest ohtudest. Seade ja sellega ühendatavad abivahendid võivad osutuda ohtlikuks, kui neid ei kasutata nõuetekohaselt või kui nendega töötab vastava väljaõppeta isik.
- Lisatud kasutusjuhend vastab tehnika käesolevale tasemele trükki andmise ajal. Uusima versiooni leiate alati veebist Hilti toote leheküljelt. Järgige selleks sümboliga tähistatud linki või QR-koodi käesolevas kasutusjuhendis.
- Andke toode teistele edasi ainult koos käesoleva kasutusjuhendiga!
Märkide selgitus
Hoiatused
Hoiatused annavad märku toote kasutamisel tekkivatest ohtudest. Kasutatakse järgmisi märksõnu:Sümbolid kasutusjuhendis
Käesolevas kasutusjuhendis kasutatakse järgmisi sümboleid:Järgige kasutusjuhendit |
|
Soovitused seadme kasutamiseks ja muu kasulik teave |
|
Taaskasutatavate materjalide käsitsemine |
|
Elektrilisi tööriistu ja akusid ei tohi visata olmejäätmete hulka |
|
Hilti Li-Ion-aku |
|
Hilti Laadimisseade |
Joonistel kasutatud sümbolid
Joonistel kasutatakse järgmisi sümboleid.Numbrid viitavad vastavatele joonistele kasutusjuhendi juhendi alguses. |
|
Numeratsioon kajastab tööetappide järjekorda pildi kujul ja võib tekstis kirjeldatud tööetappidest kõrvale kalduda. |
|
Positsiooninumbreid kasutatakse joonisel Ülevaade ja need viitavad selgituste numbritele lõigus Toote ülevaade . |
|
See märk näitab, et toote käsitsemisel tuleb olla eriti tähelepanelik. |
Tootepõhised sümbolid
Sümbolid toote peal
Tootel võib kasutada järgmisi sümboleid:SD kaart |
|
USB |
|
Seade toetab NFC-tehnoloogiat, mis on ühildatav iOS- ja Android-platvormidega. |
|
Kasutatud Hilti Li-Ion-aku seeria. Pidage kinni peatükis Sihipärane kasutamine esitatud juhistest. |
|
Liitumioonaku |
|
Hoiatus, allaneelatavad väikesed osad (nööpelement) |
|
Kui tootel on vastav märgis, siis on sertifitseerimisasutus toote sertifitseerinud vastavalt Ameerika Ühendriikide ja Kanada turul kehtivatele standarditele. |
Tooteinfo
tooted on ette nähtud professionaalsele kasutajale ja neid tohivad käsitseda, hooldada ja korras hoida ainult volitatud ja asjaomase väljaõppega isikud. Nimetatud personal peab olema teadlik kõikidest kaasnevatest ohtudest. Seade ja sellega ühendatavad abivahendid võivad osutuda ohtlikuks, kui neid ei kasutata nõuetekohaselt või kui nendega töötab vastava väljaõppeta isik.Tüübitähis ja seerianumber on tüübisildil.
- Kandke seerianumber järgmisse tabelisse. Andmeid toote kohta vajate meie esindusele või hooldekeskusele päringute esitamisel.
Toote andmedSeinaskanner PS 85 Põlvkond 01 Seerianumber
Vastavusdeklaratsioon
Seadme tootja kinnitab ainuvastutajana, et käesolevas kasutusjuhendis kirjeldatud seade vastab kehtivate õigusaktide nõuetele ja kehtivatele standarditele.Tehnilised dokumendid on saadaval:
Hilti Entwicklungsgesellschaft mbH | Zulassung Geräte | Hiltistraße 6 | 86916 Kaufering, DE
Ohutus
Mõõteriistade üldised ohutusjuhised
HOIATUS! Lugege läbi kõik ohutusnõuded ja juhised. Mõõteriistadest võivad lähtuda ohud, kui neid asjatundmatult käsitsetakse. Tegematajätmised ohutusjuhistest ja instruktsioonidest kinnipidamisel võivad põhjustada kahjustusi mõõteriistale ja/või raskeid vigastusi.Hoidke kõik ohutusnõuded ja juhised edaspidiseks kasutamiseks alles.
Töökohaohutus
- Hoidke oma töökoht puhas ja valgustage seda korralikult. Korrastamata ja valgustamata töökoht võib põhjustada õnnetusi.
- Ärge töötage tootega plahvatusohtlikus ümbruskonnas, milles esineb tuleohtlikke vedelikke, gaase või tolmu.
- Hoidke toote kasutamise ajal lapsed ja teised inimesed eemal.
- Kasutage seadet üksnes määratletud võimsuspiirides.
- Järgige oma riigipõhiseid õnnetusjuhtumite ennetamise eeskirju.
- Kaitske seadet vihma ja niiskuse eest. Sissetungiv niiskus võib põhjustada lühise, elektrilöögi, põletusi või plahvatusi.
- Enne transpordipakendisse hoiulepanekut kuivatage seade.
- Olge tähelepanelik, jälgige seda, mida teete, ning lähenege tööle mõõteriistaga mõistusega. Ärge kasutage mõõteriista, kui olete väsinud või narkootikumide, alkoholi või medikamentide mõju all. Hetkeline tähelepanematus mõõteriista kasutamisel võib põhjustada tõsiseid vigastusi.
- Vältige ebatavalist tööasendit. Võtke stabiilne tööasend ja säilitage kogu aeg tasakaal.
- Kasutage isikukaitsevahendeid. Kaitsevahendite kandmine vähendab vigastuste ohtu.
- Ärge kõrvaldage ühtegi ohutusseadist ega eemaldage silte hoiatuste või märkustega.
- Vältige seadme tahtmatut käivitamist. Veenduge, et mõõteriist oleks välja lülitatud, enne kui te sellega aku ühendate, selle üles tõstate või seda kannate.
- Kasutage toodet ja tarvikuid vastavalt käesolevatele juhistele ja selliselt, nagu selle spetsiaalse seadmetüübi jaoks ette on kirjutatud. Arvestage seejuures töötingimuste ja tehtava töö iseloomuga. Seadmete kasutamine muuks otstarbeks kui ette nähtud võib põhjustada ohtlikke olukordi.
- Äge laske tekkida valel turvatundel ega vaadake mõõteriistade ohutusreeglitest mööda, isegi kui te pärast mitmekordset kasutamist mõõteriistaga kursis olete. Tähelepanematu käsitsemine võib sekundi murdosa jooksul kaasa tuua raskeid vigastusi.
- Mõõteriista ei tohi kasutada meditsiiniseadmete läheduses.
- Kasutage seadet ja lisatarvikuid ainult siis, kui nende tehniline seisukord on veatu.
- Hoidke mittekasutatavaid mõõteriistu lastele kättesaamatus kohas. Ärge laske toodet kasutada isikutel, kes seda ei tunne või kes ei ole käesolevaid juhiseid lugenud. Mõõteriistad on ohtlikud, kui neid kasutavad kogenematud isikud.
- Hooldage mõõteriistu hoolikalt. Kontrollige, kas liikuvad osad toimivad laitmatult ega kiilu kinni, ega osad ei ole murdunud või kahjustatud selliselt, et mõõteriista toimivus oleks mõjutatud. Laske kahjustatud osad enne mõõteriista kasutamist parandada. Paljude õnnetusjuhtumite põhjuseks on halvasti hooldatud mõõteriistad.
- Toodet ei tohi mingil juhul modifitseerida ega manipuleerida. Muudatused või modifikatsioonid, mida ei ole ettevõtte Hilti poolt sõnaselgelt lubatud, võivad piirata kasutaja õigust seadme kasutuselevõtuks.
- Enne olulisi mõõtmisi ning pärast kukkumist või teisi mehaanilisi mõjusid peate te mõõteriista täpsuse üle kontrollima.
- Teatavad ümbritseva keskkonna tingimused võivad mõõtetulemusi seadme tööpõhimõttest tulenevalt mõjutada. Nende hulka kuuluvad nt seadmete lähedus, mis tekitavad tugevaid magnetilisi või elektromagnetilisi välju, vibratsiooni ja temperatuuri muudatusi.
- Kiiresti muutuvad mõõtetingimused võivad mõõtetulemused valeks muuta.
- Kui seade tuuakse väga külmast keskkonnast soojemasse keskkonda või vastupidi, tuleks seadmel enne töölerakendamist temperatuuriga kohaneda lasta. Suured soojuse erinevused võivad põhjustada valesid operatsioone ja valesid mõõtetulemusi.
- Tagage koos adapterite ja tarvikutega kasutamise korral, et tarvikud oleksid kindlalt kinnitatud.
- Kuigi mõõteriist on kavandatud rasketes tingimustes ehitusplatsidel rakendamiseks, peaksite te seda nagu ka teisi optilisi ja elektrilisi tooteid (binokleid, prille, fotoaparaati) ettevaatlikult käsitsema.
- Pidage kinni ettenähtud töö- ja ladustamistemperatuuridest.
Täiendavad ohutusnõuded
Isikuturvalisus- Hoidke mõõteriist mistahes implantaatidest eemal.
- Järgige kasutusriigis kehtivaid ohutusnõudeid.
- Ärge kasutage mõõteriista selleks, et inimesi või loomi uurida.
- Seadet ei tohi kasutada rasedate ja südamestimulaatoriga inimeste läheduses.
- Võtke aku enne hoiulepanekut välja.
- Kontrollige enne kasutamist mõõteriista eelseadistusi ning seadistusi, mida te ise teinud olete.
- Jälgige pärast sisselülitamist ja töö ajal alati ekraanil olevat infot ja hoiatusteateid.
- Veenduge, et mõõteseadme alumine külg ja rattad on puhtad, kuna see võib mõjutada mõõtmistäpsust.
- Ärge paigutage mõõteriista tagaküljel olevasse anduri piirkonda mingeid kleebiseid ega silte. Eeskätt metallist sildid mõjutavad mõõtetulemusi.
- Hoidke skannimistoimingu ajal kõigi 4 rattaga alati kontakti aluspinnaga. Ärge liikuge üle astmete ja servade.
- Hoidke mõõteriista skannimistoimingu ajal eranditult ettenähtud käepidemest, selleks et mõõtmist mitte mõjutada.
- Ärge kandke skannimistoimingu ajal kindaid ja jälgige piisava maanduse olemasolu. Ebapiisava maanduse korral võib materjali tuvastamine (ka pinget juhtivate juhtmete tuvastamine) olla mõjutatud.
- Liigutage mõõteriista alati täpselt ühtemoodi edasi ja tagasi.
- Ärge puurige asukohtadest, millest mõõteriist on objekte leidnud. Võtke arvesse puuri läbimõõtu ja arvutuste tegemisel kasutage sobivat ohutustegurit.
- Ärge kasutage mõõteriista kriitiliste objektide, nagu näiteks kandvate struktuurielementide, kõrgepingejuhtmete, gaasi- või aurujuhtmete, kõrgsurvetorude ja sarnaste objektide ülesleidmiseks.
- Ärge usaldage kunagi ainuüksi mõõteriista. Verifitseerige mõõtetulemused täiendavalt teiste infoallikate, kontrollmõõtmiste ja vajaduse korral proovipuurimiste kaudu.
- Tagage, et käerihm oleks kindlalt kinnitatud. Kontrollige käerihma kinnituspunkti enne igat kasutuskorda, kas esineb võimalikke kahjustusi.
- Allakukkuvatest tarvikutest või lisaseadistest tingitud vigastuste oht. Kasutage ainult kaasasolevat käerihma.
- Kandke mõõteriista ainult ettenähtud käepidemest. Hoidke käepide puhta, kuiva ning õlist ja rasvast vabana.
- Hoidke ekraan puhtana ja hästi loetavana. Pühkige ekraani ainult puhta ja mittekriipiva lapiga.
- Teatavad ümbritseva keskkonna tingimused võivad mõõtetulemusi seadme tööpõhimõttest tulenevalt mõjutada. Nende hulka kuuluvad nt tugevat magnet- või elektromagnetvälja tekitavad seadmed, niiskus, metalli sisaldavad ehitusmaterjalid, alumiiniumkattega isolatsioonimaterjalid, liitmaterjalid, tühimikke sisaldavad pinnad ning elektrit juhtivad tapeedid ja keraamilised plaadid. Seetõttu tutvuge enne puurimise, saagimise või freesimise alustamist ka teiste materjalidega (nt ehitusprojektiga).
- Vältige skannimistoimingu ajal seadmete lähedust, mis saadavad välja tugevaid elektrilisi, magnetilisi või elektromagnetilisi välju (näiteks mobiiltelefone). Deaktiveerige võimaluse korral vastavad funktsioonid kõigi seadmete puhul, mille kiirgus võib mõõtmist mõjutada, või lülitage seadmed välja.
- Ärge kasutage mõõteriista ilma eelneva loata sõjaliste rajatiste ja lennujaamade läheduses, lennukites ning raadioastronoomilistes rajatistes.
- Pärast kukkumist või muid mehaanilisi mõjusid peate te mõõteriista täpsuse üle kontrollima. Juhul kui mõõteriist on kahjustatud, laske see Hilti hooldekeskuses parandada.
- Pidage kinni ettenähtud töö- ja ladustamistemperatuuridest.
Akude hoolikas käsitsemine ja kasutamine
- Järgige liitiumioonakude ohutu käsitsemise ja kasutamise kohta esitatud juhiseid. Eiramine võib tekitada nahaärrituse, söövituse, keemilise põletuse, tulekahju ja/või põhjustada plahvatuse.
- Kasutage akusid ainult siis, kui nende tehniline seisukord on veatu.
- Käsitlege akusid ettevaatlikult, et vältida kahjustusi ja tervist kahjustavate vedelike lekkimist!
- Akusid ei tohi mingil juhul muuta ega ümber ehitada!
- Akusid ei tohi lahti võtta, muljuda, kuumutada üle 80 °C (176 °F) ega ära põletada.
- Ärge kasutage ega laadige akusid, mis on saanud löögi või muul viisil kahjustada. Kontrollige regulaarselt akusid kahjustuste suhtes.
- Ärge kasutage kunagi ringlusse võetud või remonditud akusid.
- Ärge kunagi kasutage akut või akutoitega elektritööriista löögitarvikuna.
- Ärge jätke akut kunagi otsese päikesekiirguse, kuumuse, sädemete või lahtise leegi kätte. See võib põhjustada plahvatuse.
- Ärge puudutage aku pooluseid sõrmede, tööriistade, ehete või muude metallesemetega. See võib akut kahjustada, samuti tekitada varalist kahju ja kehavigastusi.
- Hoidke akusid eemal vihmast, niiskusest ja vedelikest. Sissetungiv niiskus võib põhjustada lühist, elektrilööki, põletust, tulekahju ja plahvatust.
- Kasutage üksnes aku tüübile vastavaid laadijaid ja elektritööriistu. Juhinduge asjaomastes kasutusjuhendites esitatud andmetest.
- Ärge kasutage ega hoiustage akut plahvatusohtlikus keskkonnas.
- Kui aku on nii kuum, et seda ei saa puudutada, võib aku olla defektne. Asetage aku nähtavasse tulekindlasse kohta, mis on süttivatest materjalidest piisavaltkaugel. Laske akul jahtuda. Kui aku on ühe tunni pärast ikka veel liiga kuum, et seda puudutada saaks, siis on aku defektne. Pöörduge Hilti hooldekeskusesse või lugege läbi dokument "Juhised Hilti liitiumioonakude ohutu käsitsemise ja kasutamise kohta".
Hoolikas ümberkäimine nööpelementidega ja nende kasutamine
- Ärge kunagi nööpelemente alla neelake. Nööpelemendi allaneelamine võib 2 tunni jooksul põhjustada tõsiseid sisemisi söövitusi ja surma.
- Tagage, et nööpelemendid ei satuks laste kätte. Kui esineb nööpelemendi allaneelamise või muusse kehaavasse viimise kahtlus, helistage raviteabe saamiseks kohalikule mürgistusteabekeskusele.
- Kasutage üksnes käesolevas kasutusjuhendis toodud nööpelemente. Ärge kasutage teisi nööpelemente ega muud toiteallikat.
- Mittelaetavaid nööpelemente ei tohi uuesti laadida. Nööpelement võib ebatihedaks muutuda, plahvatada, põlema süttida ja inimesi vigastada.
- Ärge sundtühjendage, laadige, demonteerige ega põletage nööpelementi. Ärge soojendage nööpelementi üle tootja määratud maksimaalse temperatuuri. Vastasel juhul esineb vigastusoht keemilisi põletusi põhjustada võiva gaasi eraldumise, lekke või plahvatuse tõttu.
- Eemaldage kasutatud nööpelemendid ja viige need ringlussevõttu või utiliseerige need kohe vastavalt kohalikele eeskirjadele. Hoidke nööpelemente lastele kättesaamatus kohas. ÄRGE utiliseerige nööpelemente koos olmejäätmetega ega põletage neid. Tühjakslaetud nööpelemendid võivad ebatihedaks muutuda ja seeläbi toodet kahjustada või inimesi vigastada.
- Ka tühjenenud nööpelemendid võivad põhjustada raskeid vigastusi või surma. Ärge käsitsege tühjenenud nööpelemente vähem hoolikalt kui uusi.
- Ärge laske kahjustatud nööpelemendil veega kokku puutuda. Väljajooksev liitium võib ühenduses veega vesinikku tekitada ja seega tulekahju, plahvatuse või inimeste vigastusi põhjustada.
- Tagage nööpelemendi vahetamisel nööpelemendi asjakohane asendamine. Veenduge, et nööpelement paigaldatakse õigesti vastavalt polaarsusele (+ ja -). Plahvatusoht!
- Sulgege nööpelemendi kamber alati täielikult. Kui nööpelemendi kambri kindel sulgemine ei ole võimalik, lõpetage toote kasutamine ja võtke nööpelement välja. Hoidke nööpelementi lastele kättesaamatus kohas.
- Ärge kasutage korraga uusi ja vanu nööpelemente, erinevaid marke või nööpelementide tüüpe, näiteks leelis-, süsinik-tsink- või laetavaid nööpelemente.
- Eemaldage nööpelemendid toodetest, mida pikema aja jooksul ei kasutata, ja viige need ringlussevõttu või utiliseerige need kohe vastavalt kohalikele eeskirjadele. ÄRGE utiliseerige nööpelemente koos olmejäätmetega ega põletage neid.
Kirjeldus
Toote ülevaade
- Ratas
- Ülemine märgistussälk
- Ekraan
- Vasakpoolne/parempoolne märgistussälk
- Juhtpaneel
- Käepide
- Nööpelementide kinnituse kruvi
- Nööpelementide kinnitus
- Aku lukust avamise nupp
- aku
- aku laetuse astme näit
- MicroSD kaardi pesa
- USB pesa, tüüp C
- Sensorpiirkond
- Aas
- Vasakpoolne funktsiooninupp
- Noolenupud
- Start/stopp nupp
- Parempoolne funktsiooninupp
- Ekraanitõmmise nupp
- Sisse/välja nupp
Sihipärane kasutamine
Kirjeldatud toode on seinaskanner. See on ette nähtud kuivades aluspindades olevate objektide, nagu näiteks mustmetallide (armatuurraua), värviliste metallide (vase, alumiiniumi), puittalade, plasttorude, juhtmete ja kaablite detekteerimiseks.Seadme kasutamine on piiratud nende isikutega, kes töötavad ehituse alal.
- Kasutage selle toote jaoks ainult Hilti B 12 tüüpi liitiumioonakusid. Hilti soovitab selle toote jaoks kasutada tabelis loetletud akusid.
- Nende akude laadimiseks kasutage ainult siin loetletud tüüpi Hilti laadimisseadmeid.
Tarnekomplekt
Seinaskanner, USB kaabel, käsitsemisjuhendMuud süsteemitooted leiate müügiesindusest Hilti Store või veebilehelt: www.hilti.group
Mõõterežiimide ülevaade
Mõõteriist on varustatud järgmiste mõõterežiimidega:- Objekti lokaliseerimine seintes, põrandates ja lagedes olevate objektide lokaliseerimise jaoks.
- Lekke lokaliseerimine lekete lokaliseerimise jaoks.
- Vahekauguse mõõtmine vahekauguste kalibreerimise jaoks.
Tehnilised andmed
Maksimaalne detekteerimissügavus kuivas betoonis |
200 mm (7,9 in) |
|
Absoluutselt usaldusväärsete tulemustega detekteerimissügavus kuivas betoonis |
Metallobjektid |
≤ 85 mm (≤ 3,3 in) |
Teised objektid |
≤ 80 mm (≤ 3,1 in) |
|
Puittalade detekteerimissügavus kuivehituse seintes |
38 mm (1,5 in) |
|
Metallobjektide detekteerimissügavus värskes betoonis |
60 mm (2,4 in) |
|
Objektide detekteerimissügavus teistes toetatud seinatüüpides |
80 mm (3,1 in) |
|
Kuvatud objekti sügavuse täpsus (lisandub rakendusest sõltuv kõrvalekalle) |
Kuivas betoonis |
±5 mm (±0,2 in) |
Värskes betoonis |
±10 mm (±0,4 in) |
|
Mõõtetäpsus objekti keskkoha suhtes |
±5 mm (±0,2 in) |
|
Vähim vahekaugus kahe naabruses asuva objekti vahel |
40 mm (1,6 in) |
|
Vahekauguse mõõtmise mõõtetäpsus |
±10 mm / 1 m (±0,4 in / 3 ft — 3 in) |
|
Radaranduri sagedus |
1,8 GHz … 5,7 GHz |
|
Radaranduri maksimaalne saatevõimsus |
0,00001 mW |
|
Induktiivse anduri sagedus |
48 kHz … 52 kHz |
|
Maksimaalne magnetvälja tugevus (10 m puhul) |
20 dBµA/m |
|
Maksimaalne kasutamiskõrgus üle võrdluskõrguse |
2 000 m (6 561 ft — 8 in) |
|
Maksimaalne suhteline õhuniiskus |
90% |
|
Maksimaalne suhteline õhuniiskus pingestatud objektide tuvastamiseks |
50% |
|
Määrdumistase vastavalt standardile IEC 61010-1 |
2 |
|
Tüüpiline käitamiskestus akuga B 12‑30 |
≈ 6 h |
|
Nööpelement |
CR2032 (3 V liitiumpatarei) |
|
Nööpelemendi kasutuskestus |
Ca 36 kuud |
|
Kaitseaste |
IP 5X |
|
Mõõtmed (pikkus x laius x kõrgus), ilma akuta |
264 mm x 115 mm x 100 mm (10,4 in x 4,5 in x 3,9 in) |
|
Kaal vastavalt EPTA-Procedure 01 ilma akuta |
0,57 kg (1,26 lb) |
|
Ümbritseva keskkonna temperatuur töötamise ajal |
−10 ℃ … 50 ℃ (14 ℉ … 122 ℉) |
|
Hoiutemperatuur |
−20 ℃ … 70 ℃ (−4 ℉ … 158 ℉) |
Aku
Aku tööpinge |
10,8 V |
Ümbritseva keskkonna temperatuur töötamise ajal |
−17 ℃ … 60 ℃ (1 ℉ … 140 ℉) |
Hoiutemperatuur |
−20 ℃ … 40 ℃ (−4 ℉ … 104 ℉) |
Aku temperatuur laadimise alguses |
−10 ℃ … 45 ℃ (14 ℉ … 113 ℉) |
Käsitsemine
Järgige kasutusjuhendis esitatud ja tootele märgitud ohutusnõudeid ja hoiatusi.Aku laadimine
- Enne laadimist lugege laadimisseadme kasutusjuhendit.
- Veenduge, et aku ja laadimisseadme kontaktid on puhtad ja kuivad.
- Laadige akut selleks ettenähtud laadimisseadmega.
Aku paigaldamine
- Enne esmakordset kasutamist laadige aku täiesti täis.
- Lükake aku seadmesse, kuni see kuuldavalt kohale fikseerub.
- Kontrollige aku kindlat kinnitumist.
Aku eemaldamine
- Vajutage aku vabastusnupule.
- Tõmmake aku seadmest välja.
Randmerihma paigaldamine
- Tõmmake randerihma õhuke aas läbi toote põhjas oleva öösi.
- Viige lai aas läbi õhukese aasa ja pingutage randmerihm kinni.
Mõõteriista sisselülitamine / väljalülitamine
- Selleks et mõõteriista sisse lülitada, vajutage sisse/välja nuppu või stardi/stopi nuppu.
- Väljaspool töötemperatuuri kuvatakse veateade ja mõõteriist lülitub automaatselt välja. Laske mõõteriistal maha jahtuda või üles soojeneda ja lülitage see seejärel uuesti sisse.
- Väljaspool töötemperatuuri kuvatakse veateade ja mõõteriist lülitub automaatselt välja. Laske mõõteriistal maha jahtuda või üles soojeneda ja lülitage see seejärel uuesti sisse.
- Selleks et mõõteriist välja lülitada, vajutage sisse/välja nuppu.
Menüü
Menüüs navigeerimine
Vasakpoolsele ja parempoolsele funktsiooninupule on vastavalt ekraanikuvale vastendatud erinevad funktsioonid. Neid kujutatakse ekraanil graafiliselt otse vastava funktsiooninupu kohal.- Selleks et menüüd avada, vajutage vasakpoolsele menüünupule.
- Selleks et läbi mingi menüü kerida, vajutage noolenuppe üles või alla.
- Selleks et mingit väljavalitud menüüsuvandit kinnitada, vajutage start/stopp nuppu.
- Selleks et järgmisesse kõrgemasse menüüsse tagasi pöörduda, vajutage vasakpoolset funktsiooninuppu.
- Selleks et menüüst lahkuda, vajutage parempoolset funktsiooninuppu (ei ole saadaval galerii alammenüüs).
Menüüpunktid
Galerii Te saate salvestatud pilte kuvada lasta või need paberikorvi sümboli all oleva parempoolse funktsiooninupu vajutamise teel kustutada.Mõõterežiim Seadistage soovitud mõõterežiim. Mõõteriist teeb pärast valiku tegemist vahetuse otse valitud mõõterežiimi. Objekti lokaliseerimise mõõterežiimis saate te lisaks plaanitud mõõtmisele määrata kindlaks sobiva seinatüübi ja mõõtetulemuste vaate.
Seadmete seadistustused
- Meetripulk: lülitage meetripulk objekti lokaliseerimise (välja arvatud kohavaate puhul) ning lekke lokaliseerimise mõõterežiimide jaoks sisse või välja. Meetripulga abil saate te kindlaks teha nt objektide keskkohtade vahelise vahekauguse. Vajutage parempoolset funktsiooninuppu, selleks et meetripulka nulli peale seada.
- Ekraani heledus : Seadistage ekraani valgustuse heledusaste.
- Audio : Lülitage helisignaal sisse või välja. Sisselülitatud signaaltooni puhul kõlab iga nupuvajutuse puhul ja iga anduri piirkonnast leitud objekti puhul helisignaal.
- Käivituse seadistused : Valige, milliste seadistustega (nt seinatüüp, vaade, meetripulk) mõõteriist sisselülitamisel käivitub. Tehke valik viimasel väljalülitamisel kehtinud seadistuste ülevõtmise ja personaliseeritud põhiseadistuse vahel (vastab aktuaalsetele seadistustele peamenüüs).
- Väljalülitamine pärast... : valige ajavälp, mille järel mõõteriist automaatselt välja lülitub, kui seda ei kasutata.
- Keel : Valige kuval kasutatav keel.
- Kuupäev ja kellaaeg : Seadistage kuupäev ja kellaaeg piltide salvestamise jaoks ning valige kuupäeva ja aja vorming. Kui aega ja kuupäeva enam ei salvestata, siis vahetage nööpelement (vaata „Nööpelemendi sissepanemine/vahetamine (vaata joonist D)“, lehekülg 31).
- Mõõtühik : Valige mõõtühik mõõtekuvade jaoks. (ei ole kättesaadav kõikides riikides.)
- Tehaseseadistused : Te saate kõik menüü suvandid tehaseseadistuste peale lähtestada. Samaaegselt kustutatakse kõik salvestatud pildid lõplikult.
Kontekstitundlik info ja abi
Kui ekraanile kuvatakse parempoolse funktsiooninupu kohale küsimärgi sümbol, siis saate te parempoolsele funktsiooninupule vajutades kontekstitundlikku infot ja abi kuvada. See suvand on saadaval seinatüübi ja vaate muutmise puhul, objekti lokaliseerimise kõigis mõõterežiimides ning lekke lokaliseerimisel.Mõõtetulemuste salvestamine / ülekandmine
Mõõtetulemuste salvestamine pildina
Objektivaates on saadaval panoraam-ekraanitõmmise funktsioon. Sellega saate te mõõtetulemused (kaasa arvatud objekti sügavus iga kuvatud objekti kohta) pildina salvestada, selleks et need dokumenteerida või et neid hiljem analüüsida.- Mõõtke soovitud piirkonda nii nagu tavaliselt.
- Vajutage seejärel ekraanitõmmise nuppu.
- Sissepistetud microSD kaardi puhul salvestatakse pildid kaardi peale. Vastasel korral talletatakse pildid mõõteriista sisemälusse ja neid ei saa USB liidese kaudu üle kanda.
- Sissepistetud microSD kaardi puhul salvestatakse pildid kaardi peale. Vastasel korral talletatakse pildid mõõteriista sisemälusse ja neid ei saa USB liidese kaudu üle kanda.
Andmete ülekanne USB liidese kaudu
USB liides on kasutusel eranditult andmete ülekandeks. Akusid või teisi seadmeid selle kaudu laadida ei saa.- Avage USB pesa kate.
- Ühendage väljalülitatud mõõteriista USB pesa USB kaabli kaudu oma personaalarvutiga.
- Lülitage mõõteriist sisse.
- Avage oma personaalarvutil failide sirvija ja valige välja kettaseade Hilti PS 85 . Salvestatud andmeid saab mõõteriista sisemälust kopeerida, oma personaalarvutisse ümber paigutada või kustutada.
- Niipea kui te soovitud toimingu lõpetanud olete, ühendage kettaseade standardselt lahti.
- Lülitage siis mõõteriist sisse/välja nupu abil välja.
- Eemaldage USB kaabel ja sulgege USB pesa kate kaitseks tolmu või pritsiva vee eest.
Andmete ülekanne microSD kaardi kaudu
Kui mõõteriista on microSD kaart sisse pistetud, siis talletatakse pildid salvestamisel automaatselt kaardi peale, mitte mõõteriista sisemälusse.- Avage microSD kaardi pesa kate.
- Suruge microSD kaarti kergelt mõõteriista sisse, kuni see lukustusest vabaneb.
- Tõmmake microSD kaart pesast välja ja ühendage see oma personaalarvutiga. Salvestatud andmeid saab kopeerida, oma personaalarvutisse ümber paigutada või kustutada.
- Pange microSD kaart seejärel uuesti pesasse sisse. Jälgige sisselükkamisel korrektset väljarihtimist. Lükake microSD kaart niikaugele sisse, kuni see fikseerub.
- Sulgege pesa kate kaitseks tolmu või pritsiva vee eest.
Tarkvara värskendus
Vajaduse korral saate te mõõteriista tarkvara aktualiseerida.Kõige aktuaalsem tarkvaraversioon on järgmisel lingil allalaadimiseks valmis: Laadi alla
- Kui see tarkvaraversioon on aktuaalsem kui teie toote oma, siis laadige värskendusfail alla.
- Laadige värskenduse fail microSD kaardi peale.
- Pange microSD kaart mõõteriista sisse.
- Lülitage mõõteriist sisse.
- Kui on leitud uus, seni installimata värskenduse fail, siis käivitub värskenduse protsess automaatselt.
- Värskenduse protsess kuvatakse ekraanile. See toiming võib mõned minutid kesta.
- Pärast värskenduse lõpetamist käivitatakse mõõteriist automaatselt uuesti.
- Hilti soovitab värskenduse faili seejärel microSD kaardi pealt kustutada.
Objekti lokaliseerimise mõõterežiim
Tööpõhimõte
Mõõteriista abil kontrollitakse anduri piirkonna aluspind üle. Kui seinas asub üksteise kohal mitu objekti, siis kuvatakse ekraanile see objekt, mis paikneb pealispinnale kõige lähemal.Objekti lokaliseerimise mõõterežiimis saate te lisaks plaanitud mõõtmisele määrata kindlaks sobiva seinatüübi ja mõõtetulemuste vaate.
Lokaliseeritavad objektid
Tuvastatakse objektid, mis erinevad seina materjalist.- Plasttorud (nt vett juhtivad plasttorud vähemalt 10 mm läbimõõduga, massiivses ümbritsevas materjalis olevad tühjad torud vähemalt 20 mm läbimõõduga)
- elektrijuhtmed (pingestatud ja pingestamata)
- Kolmefaasilised voolujuhtmed (nt pliidi juurde)
- Väikepingejuhtmed (nt uksekell, telefon, võrgustik, nutikas kodu)
- Mistahes liiki metalltorud, -vardad, -kandurid (nt teras, vask, alumiinium)
- armatuurraud
- puittalad
- õõnsused
Erilised mõõtejuhtumid
-
Ebasoodsad asjaolud võivad mõõtetulemust mõjutada:
- Mitmekihilised seinakonstruktsioonid.
- Tühjad plasttorud ja puittalad õõnsustes ning kergehituse seintes.
- Objektid, mis kulgevad seina sees viltu.
- Metallist pealispinnad ja niisked piirkonnad; neid võidakse seina sees teatud asjaoludel (nt kõrge veesisalduse korral) kuvada kui objekte. Palun võtke arvesse, et betoon vajab täielikuks kuivamiseks mitu kuud.
- Seina sees olevad õõnsused; neid võidakse kuvada kui objekte.
- Lähedus seadmetega, mis tekitavad tugevaid magnet- või elektromagnetvälju, nt mobiilside tugijaamade või generaatoritega.
Seinatüübid
Seinatüüpide muutmineSeadistage parimate võimalike mõõtetulemuste jaoks alati asjaomane seinatüüp. Mõõtesügavus sõltub seinatüübist ja selleks on maksimaalselt 85 mm (3,3 tolli).- Vajutage vasakpoolset või parempoolset noolenuppu, kuni kuvatakse soovitud seinatüüp.
- Selleks et seinatüüpi välja valida, vajutage start/stopp nuppu.
Betooni seinatüüpBetooni seinatüüp sobib rakenduste jaoks kuivas betoonis. Kuvatakse plast- ja metallobjektid ning elektri- ja teised juhtmed. Tühje plasttorusid läbimõõduga vähem kui 2 cm (0,8 tolli) ei pruugita võib-olla kuvada. Seinatüübi väljavalimisel saate te täiendavalt seadistada maksimaalse mõõtesügavuse 8 cm (3,1 tolli) ja 20 cm (7,9 tolli).
Kuivehituse seinatüüpKuivehituse seinatüüp sobib selleks, et leida puittalasid, metallvardaid ning elektri- ja teisi juhtmeid kuivehituse seintest (puidust, kipskartongist jms). Täidetud plasstorud ja puittalad kuvatakse identsetena. Tühje plasttorusid ei lokaliseerita. Kui te identifitseerite palju pealispinna lähedasi objekte (0–2 mm (0–0,08 tolli) pealispinnast), siis püüdke töötada lisanõudega (nt 1 cm (0,4 tolli) paksune pleksiklaas).
Kõrgavadega kärgtelliste seinatüüpKõrgavadega kärgtelliste seinatüüp sobib spetsiaalselt rakenduste jaoks kõrgavadega kärgtellistes. Kõrgavadega kärgtellised on tellised paljude väikeste õõnsustega, mis enamasti kulgevad vertikaalselt. Kuvatakse metallobjektid, elektri- ja teised juhtmed ning veega täidetud plasttorud. Õõnsusi või tühje plasstorusid ei pruugita võib-olla kuvada.
Pikiavadega kärgtelliste seinatüüpPikiavadega kärgtelliste seinatüüp sobib spetsiaalselt rakenduste jaoks pikiavadega kärgtellistes. Pikiavadega kärgtellised on tellised väheste suurte õõnsustega, mis enamasti kulgevad horisontaalselt. Kuvatakse tasapinnas paiknevad metallobjektid, elektri- ja teised juhtmed ning veega täidetud plasttorud kuni maksimaalse mõõtesügavuseni 2 cm. Õõnsusi või tühje plasstorusid ei pruugita võib-olla kuvada. Selleks et mõõtetulemust parandada, skannige pikiavadega kärgtelliseid täiendavalt kõrgavadega kärgtelliste seinatüübi abil. Võtke arvesse usutavaid ja ebausutavaid objekte (kummitusobjekte).
Värske betooni seinatüüpVärske betooni seinatüüp sobib spetsiaalselt rakenduste jaoks betoonis, mis ei ole veel täielikult kivistunud ja kuivanud. Kuvatakse metallobjektid, plast- ja metalltorud ning elektrijuhtmed. Eristamine pingestatud ja pingestamata juhtmete vahel ei ole võimalik. Maksimaalseks mõõtesügavuseks on 6 cm (2,4 tolli). Palun võtke arvesse, et betoon vajab täielikuks kivistumiseks ja kuivamiseks mitu kuud.
Vaade
Vaate muutmine- Vajutage korduvalt seadme noolenuppu üles või alla, kuni kuvatakse soovitud vaade.
- Selleks et vaadet välja valida, vajutage start/stopp nuppu.
Kohavaade
Kohavaates kuvatakse juba esimene mõõtetulemus, ilma et mõõteriista aluspinna kohal liigutataks. See sobib seepärast eriti mõõtmiste jaoks nurkadest või kitsastest kohtadest. Maksimaalseks mõõtesügavuseks on 6 cm. Leitud objektid kuvatakse vajaduse korral koos materjali omadusega, ent ilma sügavuse näiduta.Millal see iganes võimalik on, peaksite te selleks, et parimaid võimalikke mõõtetulemusi saada, mõõteriista ka kohavaates aluspinna kohal liigutama. Ilma mõõteriista liigutamata on eelkõige plasttorude ja puittalade lokaliseerimine piiratud.
MõõtekuvaKui ühtki objekti ei leita, siis kuvatakse ekraanile ainult välimine ring ja see põleb roheliselt.
Kui läheduses asub mingi objekt, siis põleb välimine ring punaselt. Kui mõõteriist objektile läheneb, siis kasvab ringide arv. Kui mõõteriist objektist kaugeneb, siis kahaneb ringide arv.
Piisava signaalitugevuse puhul kuvatakse orienteerumisnooled. Selleks et objekti keskkohta sihipäraselt lokaliseerida, liigutage mõõteriista orienteerumisnoolte suunas. Mingi objekti keskkoha kohal näitab mõõtekuva maksimaalset kõrvalekallet ja piisava signaalitugevuse puhul kuvatakse tsentreerimise rist. Materjali omaduse värviline märgistus on identne objektivaates kasutatavaga.
Kui orienteerumisnooli või tsentreerimise risti ei kuvata, siis võib vahetus läheduses sellegipoolest mingi objekt olla.
Objektivaade
Objektivaates on saadaval parimad võimalikud mõõtetulemused ning maksimaalsed mõõtesügavused. Tuvastatud objektid kuvatakse kogu mõõtelõigu ulatuses koos sügavuse näiduga ja võimaluse korral koos materjali omadusega.Mõõtmisprotsess
- Asetage mõõteriist aluspinna peale ja liigutage seda sõidusuunas üle aluspinna. Mõõtetulemused kuvatakse pärast minimaalset ca 10 cm pikkust mõõtelõiku ekraanile.
- Juhtige mõõteriista alati sirgjooneliselt kerge survega üle aluspinna, nii et ratastel oleks kindel kontakt seinaga.
- Selleks et saada optimaalseid mõõtetulemusi, liigutage mõõteriista aeglaselt üle kogu uuritava koha ja jälgige tagasiliikumisel mõõtetulemusi. Mõõtelõigu pikkuseks peaks olema vähemalt 40 cm.
- Te saate uue mõõtmise igal ajal start/stopp nuppu vajutades käivitada.
- Kui te mõõteriista mõõtmise ajal seinalt üles tõstate, siis jääb viimane mõõtetulemus ekraanile alles. Uuesti pealepanemise või edasiliigutamise korral käivitatakse mõõtmine uuesti.
- Kasutage eriti tundlike mõõtmiste jaoks kohavaadet koos sobiva seinatüübiga.
Selleks et objekte lokaliseerida, piisab ühekordsest liikumisest läbi mõõtelõigu. Kui te tahate leitud objekti täpselt lokaliseerida ja märgistada, siis liigutage mõõteriista üle mõõtelõigu tagasi.
Leitud objekti kulgemise seina sees saate te kindlaks teha, liikudes üksteise järel nihkega läbi mitme mõõtelõigu.
MõõtekuvaKui ühtki objekti anduri piirkonnas ei tuvastatud, siis on punktiirjooned ja keskjoon täielikult rohelised. Kui mingi objekt tuvastati, siis kuvatakse see mõlema punktiirjoone vahele ekraanile ning mõlemad punktiirjooned ja keskjoon on täielikult või osaliselt punased.
Parempoolsele sügavusskaalale kuvatakse objekti sügavus kuni leitud objekti ülaservani.
Ekraanil olev leitud objektide omaduste kujutis võib objekti tegelikest omadustest kõrvale kalduda. Eelkõige kujutatakse väga õhukesi objekte ekraanil paksematena. Suuremad silindrilised objektid (nt plast- või veetorud) võidakse ekraanile kuvada kitsamatena kui need tegelikult on.
Materjali omaduse värvimärgistusSõltuvalt objekti liigist ja sügavusest on võimalik materjali omadusi tuvastada.
Need märgistatakse värvide abil järgmiselt:
Oranž |
Pingestatud objekt |
Sinine |
Magnetiline / rauda sisaldav metall (nt armatuurraud) |
Türkiissinine |
Mittemagnetiline metall (nt vasktoru) |
Valge |
Mittemetall (nt puit, plast) |
Hall |
Materjali omadus tundmatu |
- Liigutage mõõteriista leitud objekti poole, mida te märgistada tahate.
- Rihtige mõõteriist välja selliselt, et objekt asuks ekraanil keskkohas keskjoone peal.
- Tehke vastavalt üks märgistus ülemise, parempoolse ja vasakpoolse märgistussälgu peale.
- Pealekantud märgistuste ristumispunktis asub objekti keskkoht.
- Rihtige mõõteriist alternatiivina välja selliselt, et objekt asuks ekraanil keskkohas mõlemast punktiirjoonest ühe peal.
- Seega asub objekt keskkohas mõõteriista vastava välisserva all.
- Joonistage sellele välisservale piki aluspinda joon ja märkige juurdekuuluva külgmise märgistussälgu asukoht sellele joonele ristiga ära.
- Siin asub objekti keskkoht.
2D signaalivaade
2D signaalivaates kuvatakse signaali tugevus vastavas mõõteasendis kombinatsioonis objekti sügavusega. 2D signaalivaade on objektivaate variant. See kuvab objektide sümbolite asemel signaalitugevused. Maksimaalne signaali tugevus kujutab objektide ülaserva.2D signaalivaadet saab kasutada selleks, et tihedalt üksteise kõrval paiknevaid objekte lokaliseerida ja keerukaid materjalikonstruktsioone paremini hinnata. Teatud asjaolude korral võidakse leida ka nõrgemad objektid ja üksteise taga asuvad objektid. Järgige juhiseid mõõtetoimingu kohta objektivaates.
Järgige juhiseid mõõtetoimingu kohta objektivaate puhul.
Signaalivaade
Signaalivaates kuvatakse signaali tugevus vastavas mõõteasendis ilma infota objekti sügavuse kohta. Signaalivaadet saab kasutada selleks, et tihedalt üksteise kõrval paiknevaid objekte lokaliseerida ja keerukaid materjalikonstruktsioone signaali kulgemise põhjal paremini hinnata.Lekke lokaliseerimise mõõterežiim
Selles mõõterežiimis kuvatakse pealispinna materjali suhteline niiskus. See sobib seetõttu selleks, et tuvastada materjali maksimaalse niiskusega koht, ja viitab seega võimalikule lekkele. Erinevad pealispinnal olevad materjalid, tasapinnas paiknevad objektid ja ebahomogeensused aluspinnas (nagu nt vuugid) võivad tulemust moonutada.Vahekauguse mõõtmise mõõterežiim
Selles mõõterežiimis saate te mõõta objektide vahelisi vahekaugusi.Mõõtmise võrdluspunktiks on alati ülemine märgistusabi. Mõõtmine on võimalik ainult otsesuunas rataste sõidusuunas. Vahekaugust lähtepunktist mõõdetakse pidevalt. Ekraanile kuvatud mõõteväärtus vastab vahekaugusele aktuaalse mõõtmise lähtepunktist, mitte kogu läbitud vahemaale. Lähtepunkti suunas tagasiliikumisel muutub mõõteväärtus väiksemaks.
Kui mõõteriist annab ebausutavaid vahekauguse väärtusi, siis mõõtke nt 1 m (3 jala) pikkust etteantud vahekaugust. Kui kaugus ei jää tolerantsi piiresse (vaata peatükki „Tehnilised andmed“), siis pöörduge Hilti teeninduse poole.
Hooldus ja korrashoid
Toote hooldus- Kõvasti kinni olev mustus eemaldage ettevaatlikult.
- Ventilatsiooniavasid puhastage ettevaatlikult kuiva, pehme harjaga.
- Puhastage korpust ainult veidi niiske lapiga. Ärge kasutage silikooni sisaldavaid hooldusvahendeid, sest need võivad kahjustada seadme plastdetaile.
- Seadme kontaktide puhastamiseks kasutage puhast kuiva lappi.
- Ärge kunagi kasutage akut, mille ventilatsiooniavad on ummistunud. Puhastage ventilatsiooniavasid ettevaatlikult kuiva, pehme harjaga.
- Kaitske akut tolmu ja mustuse eest. Ärge jätke akut kunagi suure niiskuse kätte (ärge asetage seda vette ja ärge jätke vihma kätte).
Kui aku on märjaks saanud, siis käsitlege seda nii, nagu oleks see kahjustatud. Isoleerige aku tulekindlas anumas ja pöörduge Hilti hooldekeskusesse. - Hoidke aku puhas õlist ja rasvast. Vältige akusse asjatult tolmu ja mustuse kogunemist. Puhastage akut kuiva pehme harjaga või puhta kuiva lapiga. Ärge kasutage silikooni sisaldavaid hooldusvahendeid, sest need võivad kahjustada seadme plastdetaile.
Ärge puudutage aku kontakte ja ärge eemaldage kontaktidelt tehases peale kantud määret. - Puhastage korpust ainult veidi niiske lapiga. Ärge kasutage silikooni sisaldavaid hooldusvahendeid, sest need võivad kahjustada seadme plastdetaile.
- Kontrollige regulaarselt, kas kõik nähtavad osad on terved ja juhtelemendid töötavad veatult.
- Ärge kasutage seadet kahjustuste ja/või tõrgete korral. Laske seade kohe parandada Hilti hooldekeskuses.
- Pärast hooldus- ja korrashoiutöid paigaldage kõik kaitseseadised ja kontrollige, kas need töötavad veatult.
Nööpelemendi vahetamine
Selleks et mõõteriistas saaks kellaaega salvestada, on see varustatud nööpelemendiga. Kui nööpelement on tühjenenud, siis peab selle vahetama.- Võtke kruvi nööpelemendi kinnitusest välja.
- Tõmmake nööpelemendi kinnitus (vajaduse korral sobiva tööriista abil) oma šahtist välja.
- Võtke tühi nööpelement välja ja pange uus nööpelement sisse. Jälgige õiget polaarsust. Nööpelemendi plusspoolus peab olema suunatud ülespoole.
- Juhtige nööpelemendi kinnitus uuesti oma šahti sisse. Jälgige seda, et nööpelemendi kinnitus oleks korrektselt ja täielikult sisse lükatud, kuna vastasel korral ei ole kaitse tolmu ja pritsiva vee eest tagatud.
- Paigaldage uuesti nööpelemendi kinnituse kruvi ja keerake see käe tugevusega kinni.
Akutööriistade ja akude transport ja ladustamine
Transport- Eemaldage aku/akud.
- Ärge kunagi transportige akusid lahtiselt. Enne aku transportimist tuleb aku pakendada nii, et see oleks kaitstud löökide ja vibratsiooni eest ning isoleeritud kõikidest elektrit juhtivatest materjalidest või teistest akudest, et vältida kokkupuudet teise aku poolustega ning lühise teket. Järgige akude transpordi suhtes kehtivaid riigisiseseid nõudeid.
- Akusid ei tohi saata posti teel. Kahjustamata akude saatmiseks pöörduge logistikaettevõtja poole.
- Iga kord enne kasutamist ning enne ja pärast pikemat transporti või hoiustamist kontrollige seadet ja akusid vigastuste suhtes.
- Hoidke seadet ja akusid jahedas ja kuivas kohas. Pidage kinni tehnilistes andmetes toodud temperatuuripiirangutest.
- Ärge hoidke akusid laadimisseadmes. Pärast laadimist eemaldage aku laadimisseadmest.
- Ärge hoidke akusid päikese käes, radiaatori peal või klaasi taga.
- Hoidke seadet ja akusid lastele ja kõrvalistele isikutele ligipääsmatus kohas.
- Iga kord enne kasutamist ning enne ja pärast pikemaajalist seismist kontrollige seadet ja akusid kahjustuste suhtes.
Abi tõrgete korral
Kui peaks esinema tõrge, mida ei ole järgmises tabelis nimetatud või mida te ei suuda ise kõrvaldada, pöörduge Hilti hooldekeskusse.Tõrge |
Võimalik põhjus |
Lahendus |
---|---|---|
Seadet ei ole võimalik sisse lülitada. |
Aku on tühi |
|
Aku ei ole täielikult sisse pandud. |
|
|
Aku ei fikseeru kuuldava klõpsatusega. |
Aku fiksaatorninad on määrdunud. |
|
Sisestus juhtpaneeli kaudu ei ole võimalik |
Juhtpaneel on defektne |
|
Rattad ei tööta kerge käiguga |
Rattad on tolmused või määrdunud |
|
Toodet ei saa personaalarvutiga ühendada. |
Toodet ei tuvastata personaalarvuti poolt. |
|
USB kaabel on defektne. |
|
|
Tootel olev USB pesa on defektne. |
|
|
MicroSD kaart ei toimi. |
MicroSD kaarti ei tuvastata. |
|
MicroSD kaart ei ole loetav. |
|
FCC-juhis (kehtib USA-s) / IC-juhis (kehtib Kanadas)
Testide tulemused on näidanud, et seade vastab FCC-jaotises 15 B-klassi digitaalseadmetele kehtestatud piirmääradele. Need piirmäärad näevad elamupiirkondades kasutamisel ette piisava kaitse häiriva kiirguse eest. Taolist tüüpi seadmed tekitavad ja kasutavad kõrgsagedusenergiat ja võivad seda ka välja kiirata. Seetõttu võivad nad nõuetevastase kasutuse korral tekitada häireid raadio- ja televisioonivastuvõtus.Häirete teke ei ole välistatud. Kui seade põhjustab raadio- ja televisioonisignaalide vastuvõtus häireid, mida saab kindlaks teha seadme välja- ja sisselülitamise teel, soovitame seadme kasutajal rakendada häirete kõrvaldamiseks järgmisi meetmeid:
- Vastuvõtuantenn uuesti välja reguleerida või muuta antenni asendit.
- Suurendada vahemaad seadme ja vastuvõtja vahel.
- Ühendada seade vastuvõtja vooluringist erineva vooluringi pistikupessa.
- Paluda abi müüjalt või kogenud raadio-/TV-tehnikult.
Seadme kasutuselevõtuks peavad olema täidetud järgmised tingimused.
- Seade ei tohi tekitada kahjulikku kiirgust.
- Seade peab vastu võtma igasugust kiirgust, sealhulgas kiirgust, mis tekitab soovimatud toimingud.
Koordineerimisnõuded
- UWB kujutussüsteemid vajavad enne seadmete kasutamise lubamist FCC-ga koordineerimist. Kasutaja peab järgima sellest koordineerimisest tulenevaid kasutuspiiranguid.
- UWB kujutusseadmete kasutajad peavad teatama tööpiirkondadest FCC Office of Engineering and Technologyle, mis jagab seda teavet National Telecommunications and Information Administrationi kaudu föderaalvalitsusega. UWB käitaja poolt esitatud teave peab sisaldama kasutaja nime, aadressi ja muid asjakohaseid kontaktandmeid, soovitud geograafilist kasutuspiirkonda / geograafilisi kasutuspiirkondasid ning UWB seadme FCC ID numbrit ja muud nomenklatuuri. Kui kujutusseade on ette nähtud mobiilseks kasutamiseks, võib geograafiliseks kasutuspiirkonnaks olla osariik/osariigid või haldusüksus(ed), milles seadet käitatakse. Paikseks kasutamiseks mõeldud kujutusseadme käitaja peab esitama teatud geograafilise asukoha või aadressi, kus seadet käitatakse. Need dokumendid tuleb saata sageduste koordineerimise osakonnale, OET, Federal Communications Commission, 47 CFR 0.401 (a) all toodud FCC peakorteri aadressile, ATTN: UWB Coordination.
- Tootja ja tema poolt volitatud müügiesindajad peavad oma süsteemide ostjaid ja kasutajaid teavitama sellest, et nad peavad enne seadmete kasutamist teostama tööpiirkondade üksikasjaliku koordineerimise FCC-ga.
- Loa saanud, koordineeritud UWB süsteemide kasutajad võivad neid edasi anda teistele kvalifitseeritud kasutajatele ja teistesse asukohtadesse, kui nad teavitavad FCC-d omaniku vahetamisest ja koordineerivad seda olemasoleva loaga ettevõttega.
- FCC/NTIA koordineerimise aruandes esitatakse geograafilised piirkonnad, milles kujutussüsteem vajab täiendavad koordineerimist või milles on kujutussüsteemi kasutamine keelatud. Kui teatud geograafilises piirkonnas on vajalin täiendav koordineerimine, on ära toodud kohalik koordineerimiskontakt. Kui teatatud tööpiirkonnad ei muuutu, ei ole pärast UWB kujutusseadme kohta nõutava teabe FCC-le esitamist täiendav FCC-ga koordineerimine vajalik, välja arvatud nendes esile tõstetud piirkondades käitamise korral. Tööpiirkonna muutumise korral tuleb FCC-le edastada uuendatud teave vastavalt käesoleva jaotise lõigus 2) toodud meetodile.
- Korrapärase UWB käitamise koordineerimine ei tohi kesta üle 15 tööpäeva pärast koordineerimisavalduse NTIA poolt kätte saamist. Kui asjaolud seda õigustavad, võidakse eriliste ajaliselt piiratud operatsioonide puhul töötlemisaega lühendada. UWB süsteemide kasutamine hädaolukordades, mis on seotud inimelude või omandi ohutusega, võib toimuda ilma koordineerimiseta, kui UWB seadme kasutaja järgib teavitusmeetodit, mis vastab käesoleva peatüki § 2.405(a) kuni (e) kirjeldatud meetodile.
Hilti, Inc.
7250 Dallas Parkway, Suite 1000
US-Plano, TX 75024
www.hilti.com
Kanada kasutajale: Seda radarkujutusseadet tohib kasutada ainult siis, kui see on suunatud põrandale või seinale ning puudutab põrandat või seina pinda või asub sellest 20 cm ulatuses. Seda radarkujutusseadet tohivad kasutada ainult kriminaaljälitusametid, teaduslikud uurimisinstituudid, kommertskaevandusettevõtted, ehitusettevõtted ja pääste- või tuletõrjeorganisatsioonid.
Utiliseerimine
Enamik Hilti seadmete valmistamisel kasutatud materjalidest on taaskasutatavad. Taaskasutuse eelduseks on materjalide korralik sorteerimine. Paljudes riikides kogub Hilti kasutusressursi ammendanud seadmed kokku. Lisateavet saate Hilti müügiesindusest.Tootja garantii
- Garantiitingimusi puudutavates küsimustes pöörduge oma kohaliku Hilti partneri poole.
Lisateave
Lisatarvikud, süsteemsed tooted ja lisateavet oma seadme kohta leiate siit.China RoHS (direktiiv ohtlike ainete kasutamise piirangute kohta) Tabel kehtib Hiina turu suhtes.
Hilti Li-Ion-akud
Ohutus- ja kasutusjuhisedSelles dokumendis kasutatakse mõistet "aku" taaslaetavate Hilti liitiumioonakude kohta, milles on koondatud mitu liitiumioonelementi. Need on ette nähtud Hilti elektriliste tööriistade jaoks ja neid tohib kasutada üksnes koos Hilti tööriistadega. Kasutage üksnes Hilti originaalakusid!KirjeldusHilti Akud on varustatud elementide juhtimise ja kaitse süsteemidega.
Akud koosnevad liitumioonelementidest, mis tagavad väga suure spetsiifilise energiatiheduse. Liitiumioonakudel on väga väike mäluefekt, kuid need on väga tundlikud löökide, süvatühjenemise ja kõrgete temperatuuride suhtes.
Hilti akude jaoks heakskiidetud tooted leiate Hilti Store või veebisaidilt: www.hilti.group
Ohutus
- Järgige liitiumioonakude ohutu käsitsemise ja kasutamise kohta esitatud juhiseid. Eiramine võib tekitada nahaärrituse, söövituse, keemilise põletuse, tulekahju ja/või põhjustada plahvatuse.
- Käsitlege akusid ettevaatlikult, et vältida on kahjustusi ja terviseohtlike vedelike eraldumist!
- Akusid ei tohi mingil juhul modifitseerida ega manipuleerida!
- Akusid ei tohi lahti võtta, muljuda, kuumutada üle 80 °C ega põletada.
- Ärge kasutage ega laadige akusid, millele on avaldnud löök või mis on muul viisil kahjustada saanud. Kontrollige regulaarselt, ega akudel ei ole märke kahjustustest.
- Ärge kunagi kasutage ringlusse võetud või parandatud akusid.
- Ärge kasutage akut või akutoitega elektrilist tööriista kunagi löögitarvikuna.
- Ärge jätke akut kunagi otsese päikesekiirguse, kuumuse, sädemete või lahtise leegi kätte. See võib põhjustada plahvatuse.
- Ärge puudutage aku pooluseid sõrmede, tööriistade, ehete või muude metallesemetega. See võib akut kahjustada, samuti tekitada varalist kahju ja kehavigastusi.
- Hoidke akusid eemal vihmast, niiskusest ja vedelikest. Sissetungiv niiskus võib põhjustada lühist, elektrilööki, põletust, tulekahju ja plahvatust.
- Kasutage üksnes seda tüüpi aku jaoks ette nähtud laadimisseadmeid ja elektrilisi tööriistu. Juhinduge asjaomastes kasutusjuhendites esitatud andmetest.
- Ärge kasutage ega säilitage akut plahvatusohtlikus keskkonnas.
- Kui aku on nii kuum, et seda ei saa puudutada, võib aku olla defektne. Asetage aku nähtavasse tulekindlasse kohta, mis on süttivatest materjalidest piisavaltkaugel. Laske akul jahtuda. Kui aku on ühe tunni pärast ikka veel liiga kuum, et seda puudutada saaks, siis on aku defektne. Tegutsege vastavalt juhistele, mis on esitatud peatükis Meetmed aku süttimise korral .
- Kui aku on kahjustada saanud, võtke alati ühendust Hilti hooldekeskusega.
- Ärge kasutage akut, millest eraldub vedelikku.
- Vedeliku väljavoolamise korral vältige selle otsest sattumist silma või nahale. Akust eraldunud vedeliku käitlemisel kandke alati kaitsekindaid ja kaitseprille.
- Akust välja voolanud vedeliku eemaldamiseks kasutage selleks ette nähtud keemilist puhastusvahendit. Järgige akuvedeliku suhtes kehtivaid eeskirju.
- Asetage defektne aku tulekindlasse mahutisse ja katke see kuiva liiva, kriidipulbri (CaCO3) või silikaadiga (vermikuliit). Seejärel sulgege õhukindlalt kaanega ja hoidke mahutit eemal süttivatest gaasidest, vedelikest ja tuleohtlikest esemetest.
- Toimetage mahuti Hilti Store või pöörduge pädeva jäätmekäitlusettevõtja poole. Kahjustada saanud akude transportimisel järgige kohalikke veoeeskirju!
- Pange tähele, kui aku töötab ebaharilikult, näiteks kui laadimisel esineb tõrkeid, laadimisaeg on ebatavaliselt pikk, jõudlus tuntavalt väheneb, LED-tuled ebaharilikult põlevad või akust voolab välja vedelikku. Need annavad märku sellest, et aku sisemuses võib esineda probleeme.
- Kui teil on aku suhtes kahtlusi, võtke ühendust Hilti hooldekeskusega.
- Kui aku enam ei tööta, kui akut ei saa enam laadida või kui akust eraldub vedelikku, ei tohi akut enam kasutada. Vt punkti ja korrashoid kasutuskõlbmatuks muutunud seadmete käitlus .
- Kahjulike ja plahvatusohtlike aurude ärajuhtimiseks tagage piisav ventilatsioon.
- Intensiivse suitsu tekkimise korral lahkuge ruumist kohe.
- Hingamisteede ärrituse korral pöörduge arsti poole.
- Helistage päästeametisse, enne kui üritate tuld kustutada.
- Aku põlengut kustutage üksnes veega, seejuures olge võimalikult kaugel. Pulberkustutid ja kustutustekid ei toimi liitiumioonakude korral. Ümbritseva ala põlengut saab kustutada tavaliste kustutusvahenditega.
- Ärge üritage suures koguses põlevaid akusid liigutada. Eemaldage läheduses olevad terved akud, et kahjustada saanud akusid isoleerida.
- Tõstke see kühvliga üles ja visake vett täis ämbrisse. Jahutav toime takistab tulekahju levimist akuelementidele, mis ei ole veel jõudnud süttimiseks kriitilisele temperatuurile.
- Laske akul vähemalt 24 tundi ämbris seista, kuni see on täielikult jahtunud.
- Vt Toimimine kahjustada saanud akude korral .
- Töötemperatuur vahemikus -17°C ja +60°C / 1°F ja 140°F.
- Hoiutemperatuur vahemikus -20°C ja +40°C / -4°F ja 104°F.
- Ärge hoidke akusid laadimisseadmes. Pärast laadimist eemaldage aku laadimisseadmest.
- Hoidke akusid võimalikult jahedas ja kuivas kohas. Jahedas kohas hoidmine pikendab aku tööaega. Ärge hoidke akut kunagi päikese käes, radiaatori peal ega aknalaual.
- Akusid ei tohi saata posti teel. Kahjustamata akude saatmiseks pöörduge logistikaettevõtja poole.
- Ärge kunagi transportige akusid lahtiselt. Enne aku transportimist tuleb aku pakendada nii, et see oleks kaitstud löökide ja vibratsiooni eest ning isoleeritud kõikidest elektrit juhtivatest materjalidest või teistest akudest, et vältida kokkupuudet teise aku poolustega ning lühise teket. Järgige akude transpordi suhtes kehtivaid riiklikke eeskirju.
- Hoidke aku puhas ning vaba õlist ja rasvast. Vältige ebavajalikku tolmu või mustust akul. Puhastage aku kuiva, pehme pintsli või puhta kuiva lapiga.
- Ärge kasutage akut, mille ventilatsiooniavad on ummistunud! Puhastage ventilatsiooniavasid ettevaatlikult kuiva, pehme harjaga.
- Ärge laske võõrkehadel sattuda aku sisemusse.
- Ärge laske niiskusel tungida aku sisemusse. Kui niiskus on tunginud aku sisemusse, siis käsitlege akut nii, nagu oleks see kahjustada saanud ja paigutage aku tulekindlasse mahutisse.
- Vt Toimimine kahjustada saanud akude korral .
- Vale käitlemise tõttu väljatungivad gaasid või vedelikud võivad kahjustada tervist. Utiliseerige aku Hilti Store esinduses või pöörduge asjaomase jäätmekäitlusettevõtte poole. Kahjustada saanud akude transportimisel järgige kohalikke veoeeskirju!
- Ärge visake akusid olmejäätmete hulka!
- Käidelge akusid nii, et need ei satu laste kätte. Lühise vältimiseks katke akukontaktid elektrit mittejuhtiva materjaliga.