Keel
Tehniline dokumendid ALLALAADIMINE PDF (ET) [5 MB]

TE 6-A36 (04)

Algupärane kasutusjuhend

Andmed kasutusjuhendi kohta

Käesoleva käsitsemisjuhendi kohta

  • Hoiatus! Enne toote kasutamist veenduge, et olete tootele lisatud kasutusjuhendi, sealhulgas juhised, ohutus- ja hoiatusviited, joonised ja spetsifikatsioonid, läbi lugenud ja sellest aru saanud. Tutvuge eriti kõigi juhiste, ohutus- ja hoiatusviidete, jooniste, spetsifikatsioonide ning komponentide ja funktsioonidega. Selle eiramisel esineb elektrilöögi, tulekahju ja/või raskete vigastuste oht. Hoidke kasutusjuhend koos kõigi juhiste, ohutus- ja hoiatusviidetega hilisemaks kasutamiseks alles.
  • Image alternative tooted on ette nähtud professionaalsele kasutajale ja neid tohivad käsitseda, hooldada ja korras hoida ainult volitatud ja asjaomase väljaõppega isikud. Nimetatud personal peab olema teadlik kõikidest kaasnevatest ohtudest. Seade ja sellega ühendatavad abivahendid võivad osutuda ohtlikuks, kui neid ei kasutata nõuetekohaselt või kui nendega töötab vastava väljaõppeta isik.
  • Lisatud kasutusjuhend vastab tehnika käesolevale tasemele trükki andmise ajal. Uusima versiooni leiate alati veebist Hilti toote leheküljelt. Järgige selleks sümboliga Image alternative tähistatud linki või QR-koodi käesolevas kasutusjuhendis.
  • Andke toode teistele edasi ainult koos käesoleva kasutusjuhendiga!

Märkide selgitus

Hoiatused

Hoiatused annavad märku toote kasutamisel tekkivatest ohtudest. Kasutatakse järgmisi märksõnu:
OHT
OHT !
  • Võimalikud ohtlikud olukorrad, mis võivad põhjustada kasutaja raskeid kehavigastusi või hukkumist.
HOIATUS
HOIATUS !
  • Võimalik ohtlik olukord, mis võib põhjustada kasutaja raskeid kehavigastusi või hukkumist.
ETTEVAATUST
ETTEVAATUST !
  • Võimalikud ohtlikud olukorrad, mis võivad põhjustada kehavigastusi või varalist kahju.

Sümbolid kasutusjuhendis

Käesolevas kasutusjuhendis kasutatakse järgmisi sümboleid:
Image alternative Järgige kasutusjuhendit
Image alternative Soovitusi seadme kasutamiseks ja muu kasulik teave
Image alternative Taaskasutatavate materjalide käsitsemine
Image alternative Elektrilisi tööriistu ja akusid ei tohi visata olmejäätmete hulka
Image alternative Hilti Li-Ion-aku
Image alternative Hilti Laadimisseade

Joonistel kasutatud sümbolid

Joonistel kasutatakse järgmisi sümboleid.
Image alternative Numbrid viitavad vastavatele joonistele kasutusjuhendi juhendi alguses.
Image alternative Numbrid joonistel tähistavad tähtsaid toiminguid või toimingute jaoks tähtsaid detaile. Tekstis tõstetakse need toimingud või detailid vastava numbri abil esile, näiteks (3) .
Image alternative Positsiooninumbreid kasutatakse joonisel Ülevaade ja need viitavad selgituste numbritele toote ülevaates .
Image alternative See märk näitab, et toote käsitsemisel tuleb olla eriti tähelepanelik.

Tootepõhised sümbolid

Tootel olevad sümbolid

Tootel võib kasutada alljärgnevaid sümboleid:
Image alternative Löögita puurimine
Image alternative Löökpuurimine
Image alternative Meiseldamine
Image alternative Meisli positsioneerimine
Image alternative Parem/vasak käik
Image alternative Nimipöörlemiskiirus tühikäigul
Image alternative Alalisvool
Image alternative Seade võimaldab juhtmevaba andmeedastust ja ühildub iOS- ja Android-platvormidega.
Image alternative Kasutatud Hilti liitiumioonaku seeria. Pidage kinni peatükis Nõuetekohane kasutamine esitatud juhistest.
Image alternative Liiitumioonaku
Image alternative Ärge kasutage akut kunagi löögiriistana.
Image alternative Ärge laske akul kunagi maha kukkuda. Ärge kasutage akut, mis on saanud löögi või on muul moel kahjustatud.

Ohutus

Üldised ohutusnõuded elektriliste tööriistade kasutamisel

Image alternative HOIATUS! Lugege kõiki selle elektrilise tööriista juurde kuuluvaid ohutusjuhiseid, nõuandeid, jooniseid ja tehnilisi andmeid! Järgmiste juhiste eiramise tagajärg võib olla elektrilöök, tulekahju ja/või rasked vigastused.
Hoidke kõik ohutusnõuded ja juhised edaspidiseks kasutamiseks alles.
Ohutusjuhistes kasutatud mõiste "elektriline tööriist" käib võrgutoitega (toitejuhtmega) elektriliste tööriistade või akutoitega (toitejuhtmeta) elektriliste tööriistade kohta.
Ohutus töökohal
  • Hoidke oma töökoht puhas ja valgustage seda korralikult. Korrastamata ja valgustamata töökoht võib põhjustada õnnetusi.
  • Ärge kasutage elektrilist tööriista plahvatusohtlikus keskkonnas, kus leidub tuleohtlikke vedelikke, gaase või tolmu. Elektrilistest tööriistadest lööb sädemeid, mis võivad tolmu või aurud süüdata.
  • Hoidke lapsed ja kõik teised töökohast eemal, kui kasutate elektrilist tööriista! Kui teie tähelepanu juhitakse kõrvale, võib seade teie kontrolli alt väljuda.
Elektriohutus
  • Elektrilise tööriista pistik peab sobima pistikupessa. Pistiku juures ei tohi teha mingeid muudatusi. Kaitsemaandusega seadmete puhul ei tohi kasutada adapterpistikuid. Muutmata pistikud ja sobivad pistikupesad vähendavad elektrilöögiohtu.
  • Vältige keha kontakti maandatud pindadega (nt toru, radiaator, pliit, külmik). Kui teie keha on maandatud, on elektrilöögi oht suurem.
  • Kaitske elektrilist tööriista vihma ja niiskuse eest. Kui elektrilise tööriista sisemusse satub vett, suurendab see elektrilöögiohtu.
  • Ärge kasutage ühenduskaablit elektrilise tööriista kandmiseks, riputamiseks ega pistiku stepslist väljatõmbamiseks! Hoidke ühenduskaablit eemal kuumusest, õlidest, teravatest servadest ja liikuvatest osadest. Kahjustatud või keerdus ühenduskaablid suurendavad elektrilöögiohtu.
  • Kui töötate elektrilise tööriistaga vabas õhus, kasutage ainult selliseid pikendusjuhtmeid, mida tohib kasutada ka välitingimustes. Välitingimustesse sobiva pikendusjuhtme kasutamine vähendab elektrilöögiohtu.
  • Kui seadmega töötamine niiskes keskkonnas on vältimatu, kasutage rikkevoolu kaitselülitit. Rikkevoolu kaitselüliti kasutamine vähendab elektrilöögiohtu.
Inimeste ohutus
  • Olge tähelepanelik, jälgige, mida teete, ja toimige elektrilise tööriistaga töötades kaalutletult. Ärge töötage elektrilise tööriistaga, kui olete väsinud või alkoholi, narkootikumide või ravimite mõju all! Hetkeline tähelepanematus elektrilise tööriista kasutamisel võib põhjustada raskeid kehavigastusi ja varalist kahju.
  • Kandke isiklikke kaitsevahendeid ja alati kaitseprille. Isiklike kaitsevahendite, nt tolmumaski, libisemiskindlate turvajalatsite, kaitsekiivri või kuulmiskaitsevahendite kandmine (sõltuvalt elektrilise tööriista tüübist ja kasutusalast) vähendab vigastusohtu.
  • Vältige elektrilise tööriista soovimatut käivitamist! Enne elektrilise tööriista ühendamist vooluvõrku ja/või elektrilise tööriista aku paigaldamist, tööriista ülestõstmist ja kandmist veenduge, et elektriline tööriist on välja lülitatud! Kui hoiate elektrilise tööriista kandmisel sõrme lülitil või ühendate vooluvõrku sisselülitatud tööriista, võib juhtuda õnnetus.
  • Enne elektrilise tööriista sisselülitamist eemaldage selle küljest seade- ja mutrivõtmed. Elektrilise tööriista pöörleva osa küljes olev seade- või mutrivõti võib põhjustada vigastusi.
  • Vältige ebatavalist tööasendit! Võtke stabiilne tööasend ja säilitage alati tasakaal. Nii saate elektrilist tööriista ootamatutes olukordades paremini kontrollida.
  • Kandke sobivat rõivastust. Ärge kandke laiu riideid ega ehteid! Hoidke juuksed, rõivad ja kindad seadme liikuvatest osadest eemal. Lotendavad riided, ehted ja pikad juuksed võivad sattuda seadme liikuvate osade vahele.
  • Kui elektrilise tööriista külge on võimalik paigaldada tolmueemaldus- ja kogumisseadiseid, veenduge, et need on tööriistaga ühendatud ja et neid kasutatakse nõuetekohaselt. Tolmueemaldusseadise kasutamine võib vähendada tolmust tingitud ohte.
  • Ärge laske tekkida petlikul turvatundel ega eirake elektrilise tööriista ohutusreegleid isegi siis, kui olete pärast paljukordset kasutamist elektrilise tööriistaga harjunud. Tähelepanematu käsitsemine võib sekundi murdosa jooksul kaasa tuua raskeid vigastusi.
Elektrilise tööriista kasutamine ja käsitsemine
  • Ärge koormake seadet üle! Kasutage konkreetseks tööks sobivat elektrilist tööriista. See töötab ettenähtud jõudluspiirides tõhusamalt ja ohutumalt.
  • Ärge kasutage elektrilist tööriista, mille lüliti on rikkis! Elektriline tööriist, mida ei saa enam lülitist korralikult sisse ja välja lülitada, on ohtlik ning tuleb viia parandusse.
  • Tõmmake enne seadme mis tahes seadetöid, tarvikute vahetamist ja seadme hoiulepanekut pistik pistikupesast välja ja/või eemaldage äravõetav aku. See ettevaatusabinõu hoiab ära seadme soovimatu käivitumise.
  • Kasutusvälisel ajal hoidke elektrilist tööriista lastele kättesaamatus kohas. Ärge laske seadet kasutada isikutel, kes seadme tööpõhimõtet ei tunne või ei ole lugenud käesolevaid kasutusjuhendeid. Asjatundmatute isikute käes on elektrilised tööriistad ohtlikud.
  • Hooldage elektrilisi tööriistu ja tarvikuid korralikult. Kontrollige, kas liikuvad osad töötavad veatult ega kiilu kiini. Veenduge, et seadme osad ei ole murdunud või kahjustatud määral, mis mõjutab seadme töökindlust. Laske kahjustatud osad enne seadme kasutamist parandada. Ebapiisavalt hooldatud elektrilised tööriistad põhjustavad õnnetusi.
  • Hoidke lõiketarvikud teravad ja puhtad. Hästi hooldatud, teravate lõikeservadega lõiketarvikud kiiluvad harvemini kinni ja neid on lihtsam juhtida.
  • Kasutage elektrilist tööriista, tarvikuid ja lisatarvikuid vastavalt nendele juhistele. Arvestage seejuures töötingimuste ja tehtava töö iseloomuga. Elektrilise tööriista kasutamine otstarbel, milleks see ei ole ette nähtud, võib põhjustada ohtlikke olukordi.
  • Käepidemed ja haardepinnad peavad olema kuivad, puhtad ning vabad õlist ja rasvast. Libedad käepidemed ja haardepinnad ei võimalda elektrilist tööriista ootamatutes olukordades kindlalt käsitseda ega kontrollida.
Akuga tööriista kasutamine ja käsitsemine
  • Laadige akusid ainult tootja soovitatud laadimisseadmega. Kui teatud tüüpi aku laadimiseks ettenähtud laadimisseadet kasutatakse teist tüüpi akude laadimiseks, tekib tulekahjuoht.
  • Kasutage elektrilistes tööriistades ainult ettenähtud akusid. Teist tüüpi akude kasutamine võib põhjustada vigastus- ja põlenguohtu.
  • Hoidke akud kasutusvälisel ajal eemal kirjaklambritest, müntidest, võtmetest, naeltest, kruvidest ja teistest väikestest metallesemetest, mis võivad aku kontaktid omavahel ühendada. Aku kontaktide vahel tekkiv lühis võib põhjustada põletuse või tulekahju.
  • Väärkasutuse korral võib akuvedelik akust välja voolata. Vältige sellega kokkupuudet. Juhusliku kokkupuute korral loputage kahjustatud kohta veega. Kui vedelik satub silma, otsige ka arstiabi. Väljavoolav akuvedelik võib põhjustada nahaärritust või põletust.
  • Ärge kasutage kahjustatud ega modifitseeritud akut! Kahjustatud või modifitseeritud akud võivad käituda ettenägematult ja põhjustada tulekahju, plahvatusi või vigastusohtu.
  • Ärge laske akul kokku puutuda tule ega liiga kõrge temperatuuriga! Tuli või temperatuur üle 130 °C (265 °F) võivad tekitada plahvatuse.
  • Järgige kõiki laadimisjuhiseid ja ärge kunagi laadige akut ega akutööriista väljaspool kasutusjuhendis näidatud temperatuurivahemikku. Väär laadimine või laadimine väljaspool lubatud temperatuurivahemikku võib kahjustada akut ja suurendada tuleohtu.
Hooldus
  • Laske elektrilist tööriista parandada ainult kvalifitseeritud spetsialistidel, kes kasutavad originaalvaruosi. Nii on tagatud elektrilise tööriista ohutu töö.
  • Ärge hooldage kahjustatud akut! Akut võib hooldada ainult tootja või volitatud klienditeenindus.

Ohutusnõuded puurvasaratega töötamisel

Ohutusnõuded kõikide tööde puhul
  • Kandke kuulmiskaitsevahendeid. Müra võib kahjustada kuulmist.
  • Kasutage tarnekomplekti kuuluvaid lisakäepidemeid. Kontrolli kaotus seadme üle võib põhjustada vigastusi.
  • Kui teete töid, mille puhul võib tarvik tabada varjatud elektrijuhtmeid, hoidke seadet isoleeritud haardepinnast. Kokkupuude pingestatud elektrijuhtmega võib seada pinge alla ka seadme metalldetailid ja põhjustada elektrilöögi.
Ohutusnõuded pikkade puuride kasutamisel
  • Alustage puurimist alati madalatel pööretel ja veenduge, et puur puutub toorikuga kokku. Kõrgematel pööretel võib puur veidi painduda, kui puuril on võimalik toorikus ilma kokkupuuteta vabalt pöörelda, ning tagajärjeks võivad olla kehavigastused ja varaline kahju.
  • Ärge rakendage liigset survet ning rakendage survet üksnes puuri suhtes pikisuunas. Puurid võivad painduvad ja seetõttu murduda või tuua kaasa kontrolli kaotuse ning kehavigastuste ja varalise kahju tekke.

Täiendavad ohutusnõuded puurvasara kasutamisel

Inimeste turvalisus
  • Kasutage seadet ja lisatarvikuid ainult siis, kui nende tehniline seisukord on veatu.
  • Ärge kunagi muutke ega modifitseerige seadet ega lisatarvikuid.
  • Kasutage koos seadmega tarnekomplekti kuuluvaid lisakäepidemeid. Kontrolli kaotus seadme üle võib põhjustada vigastusi.
  • Läbistavate tööde korral ümbritsege kaitsepiirdega töödeldava koha taha jääv ala. Väljamurtavad tükid võivad välja ja/või alla kukkuda ning teisi inimesi vigastada.
  • Hoidke seadet ettenähtud käepidemetest alati mõlema käega. Hoidke käepidemed kuivad ja puhtad.
  • Hoidke seadet üksnes isoleeritud käepidemest, kui teete töid, mille puhul võib tarvik tabada varjatud elektrijuhtmeid. Kokkupuude pingestatud elektrijuhtmega võib seada pinge alla ka seadme metalldetailid ja põhjustada elektrilöögi.
  • Vältige kokkupuudet seadme pöörlevate osadega - vigastuste oht!
  • Seadme kasutamise ajal kandke kaitseprille, kaitsekiivrit, kuulmiskaitsevahendeid ja sobivat hingamisteede kaitsemaski.
  • Tarviku vahetamisel kandke kaitsekindaid. Tarviku puudutamine võib tekitada lõikehaavu ja põletusi.
  • Kasutage kaitseprille. Materjalist väljalendavad killud võivad tekitada keha- ja silmavigastusi.
  • Lihvimisel, lõikamisel ja puurimisel tekkiv tolm võib sisaldada ohtlikke kemikaale. Mõned näited: plii või pliipõhised värvid; tellis, betoon ja muu müüritis, looduskivi ja muud silikaati sisaldavad tooted; teatud tüüpi puit, näiteks tamm, pöök ja keemiliselt töödeldud puit; asbest või asbesti sisaldavad materjalid. Tehke kindlaks kasutaja ja teiste läheduses viibivate isikutega kokkupuute tase, arvestades töödeldavate materjalide ohuklassi. Võtke vajalikud meetmed, et hoida kokkupuude ohutul tasemel, nt kasutage tolmukogumissüsteemi või kandke sobivat hingamisteede kaitse maski. Kokkupuute vähendamise üldiste meetmete hulka kuuluvad:
  • töötamine hästi ventileeritud piirkonnast,
  • tolmuga pikaajalise kokkupuute vältimine,
  • tolmu eemalejuhtimine näost ja kehast,
  • kaitserõivaste kandmine ja nähtavate kohtade pesemine vee ja seebiga.
  • Tehke tihti pause ja sirutage sõrmi, et parandada verevarustust. Pikemaajalisel töötamisel võib tugev vibratsioon tekitada häireid sõrmede, käte või randmeliigeste veresoonte ja närvisüsteemi toimimises.
Elektriohutus
  • Veenduge enne töö alustamist, et tööpiirkonnas ei ole varjatult paigaldatud elektrikaableid ega gaasi- ja veetorustikke. Pingestatud elektrijuhtme, gaasi- või veetoru vigastamise korral võivad seadme välised metallosad sattuda põhjustada plahvatuse või elektrilöögi.
Elektriliste tööriistade hoolikas käsitsemine ja kasutamine
  • Lülitage seade kohe välja, kui tarvik kinni kiilub. Seade võib külgsuunas liikuda.
  • Enne käestpanekut oodake, kuni seade on täielikult seiskunud.

Ohutusnõuded

  • Järgige kõiki kasutusjuhendis ja seadmel toodud ohutusnõudeid.
  • Kandke tolmumaski, mis kaitseb nägu ja hingamisteid puurimise ja hooldustööde ajal jääktolmu eest.
  • Ka paigaldatud tolmueemaldusmooduli korral kasutage alati Hilti puurvasara lisakäepidet.

Akude hoolikas käsitsemine ja kasutamine

  • Järgige liitiumioonakude veo, ladustamise ja käsitsemise suhtes kehtivaid erinõudeid.
  • Kaitske akusid kõrgete temperatuuride, otsese päikesekiirguse ja tule eest.
  • Akusid ei tohi lahti võtta, kokku muljuda, kuumutada üle 80°C (176°F) ega põletada.
  • Ärge kasutage ega laadige akusid, mis on saanud löögi, kukkunud kõrgemalt kui üks meeter või muul viisil vigastada saanud. Võtke sellisel juhul alati ühendust Hilti  hooldekeskusega .
  • Kui aku on nii kuum, et seda ei saa puudutada, võib aku olla defektne. Asetage aku nähtavasse tulekindlasse kohta, mis on süttivatest materjalidest piisavaltkaugel. Laske akul jahtuda. Kui aku on ühe tunni pärast ikka veel liiga kuum, et seda puudutada saaks, siis on aku defektne. Võtke ühendust Hilti hooldekeskusega .

Kirjeldus

Toote ülevaade

Image alternative
  1. Tolmukaitsekate
  2. Padrun
  3. Tarviku vabastamise nupp
  4. Sügavuspiirik
  5. Töörežiimilüliti
  6. Sisselülitustõkisega reversiivlüliti
  7. Juhtlüliti
  8. Käepide
  9. Aku vabastusnupud
  10. Laetuse astme ja veanäidik (liitiumioonaku)
  11. Aku
  12. Liitmik tolmueemaldusmoodulile TE DRS-6-A(02)
  13. Lisakäepide
  14. Töökohta valgustav tuli

Sihipärane kasutamine

Kirjeldatud toode on akutoitega puurvasar. See on ette nähtud betooni ja müüritise löökpuurimiseks, terase, puidu ja müüritise puurimiseks ja kruvide sisse- ja väljakeeramiseks. Lisaks võib seadet kasutada kergeteks meiseldustöödeks müüritises ning betoonpindade viimistlemiseks.

  • Selle toote jaoks kasutage vaid B 36 tüüpi Hilti liitiumioonakusid.

  • Nende akude laadimiseks kasutage üksnes Hilti C4/36-seeria laadimisseadmeid.

Liitiumioonaku näidik

Liitiumioonaku laetuse taset ja seadme häireid signaliseeritakse liitiumioonaku näidiku abil. Liitiumioonaku laetuse taset näete, kui vajutate ühele kahest aku vabastusnupust.
Seisund
Tähendus
4 LED-tuld põlevad.
Laetuse tase: 75% kuni 100%
3 LED-tuld põlevad.
Laetuse tase: 50% kuni 75%
2 LED-tuld põlevad.
Laetuse tase: 25% kuni 50%
1 LED-tuli põleb.
Laetuse tase: 10% kuni 25%
1 LED-tuli vilgub.
Laetuse tase: < 10%
Aku laetuse taset ei saa näha ajal, mil juhtlüliti on alla vajutatud, samuti kuni 5 sekundi vältel pärast juhtlüliti vabastamist. Kui aku näidiku LED-tuled vilguvad, järgige punktis „Abi tõrgete puhul” toodud juhiseid.

Tarnekomplekt

Puurvasar, lisakäepide, sügavuspiirik, kasutusjuhend.
Muud süsteemitooted leiate müügiesindusest Hilti Store või veebisaidilt: www.hilti.group

Tehnilised andmed

aku

Aku tööpinge
36 V
Ümbritseva keskkonna temperatuur töötamise ajal
−17 ℃ … 60 ℃
Hoiutemperatuur
−20 ℃ … 40 ℃
Aku temperatuur laadimise alguses
−10 ℃ … 45 ℃

Puurvasar


TE 6‑A36
Tootepõlvkond
04
Nimipinge
36 V
Kaal EPTA-Procedure 01/2003 kohaselt
3,7 kg
Nimipöörlemiskiirus tühikäigul
1 050 p/min
Löögienergia vastavalt menetlusele EPTA 05/2009
2,5 J
Puuritava ava läbimõõt betoonis/müüritises (löökpuurimine)
4 mm … 28 mm
Puuritava ava läbimõõt puidus (täispuur)
3 mm … 20 mm
Puuritava ava läbimõõt metallis (täispuur)
3 mm … 13 mm

Teave müra ja vibratsiooni kohta

Käesolevas juhendis märgitud helirõhu- ja vibratsioonitase on mõõdetud standarditud mõõtemeetodil ja seda saab kasutada elektriliste tööriistade omavaheliseks võrdlemiseks. See sobib ka vibratsiooni- ja mürataseme esialgseks hindamiseks.
Toodud näitajad iseloomustavad elektrilise tööriista põhilisi ettenähtud töid. Kui aga elektrilist tööriista kasutatakse muul otstarbel, teiste tarvikutega või kui tööriista on ebapiisavalt hooldatud, võivad näitajad käesolevas juhendis toodud näitajatest kõrvale kalduda. See võib vibratsiooni- ja mürataset töötamise koguperioodil tunduvalt suurendada.
Müra- ja vibratsioonitaseme täpseks hindamiseks tuleb arvesse võtta ka aega, mil elektriline tööriist oli välja lülitatud või küll sisse lülitatud, kuid tegelikult tööle rakendamata. See võib vibratsiooni- ja mürataset töötamise koguperioodil tunduvalt vähendada.
Kasutaja kaitseks müra ja/või vibratsiooni eest võtke tarvitusele täiendavaid kaitsemeetmeid, näiteks: hooldage elektrilist tööriista ja tarvikuid korralikult, hoidke käed soojad, tagage sujuv töökorraldus.
Üksikasjalikku teavet standardite EN 62841 siin kasutatud versioonide kohta leiate vastavusdeklaratsiooni koopialt.
Andmed müra kohta
Helivõimsustase (L WA)
99 dB(A)
Mõõtemääramatus helivõimsustaseme puhul (K WA)
3 dB(A)
Helirõhutase (L pA)
91 dB(A)
Mõõtemääramatus helirõhutaseme puhul (K pA)
3 dB(A)
Andmed vibratsiooni kohta

TE 6‑A36
TE DRS‑6‑A
Betooni löökpuurimine (a h, HD)
B 36/5.2
16,8 m/s²
12,7 m/s²
B 36/9.0
16,2 m/s²
12,3 m/s²
Vibratsioonitase Meiseldamine betoonis (ah, Cheq)
B 36/5.2
8,1 m/s²
·/·
B 36/9.0
7,5 m/s²
·/·
Mõõtemääramatus (K)
1,5 m/s²
1,5 m/s²

Käsitsemine

Töö ettevalmistamine

HOIATUS
Vigastuste oht soovimatu käivitumise tõttu!
  • Enne aku paigaldamist veenduge, et selle juurde kuuluv seade on välja lülitatud.
  • Enne seadme seadistamist ja tarvikute vahetamist eemaldage seadmest aku.
Järgige kasutusjuhendis esitatud ja tootele märgitud ohutusnõudeid ja hoiatusi.

Aku paigaldamine

ETTEVAATUST
Vigastuste oht! Puurvasara soovimatu käivitumine.
  • Enne aku sissepanekut veenduge, et puurvasar on välja lülitatud ja reversiivlüliti on keskasendis (sisselülitustõkis).
Image alternative
  1. Asetage aku seadme hoidikusse, nii et fikseerub kuuldavalt kohale.
  2. Kontrollige aku kindlat kinnitumist.

Aku eemaldamine

Image alternative
  1. Vajutage aku vabastusnuppudele.
  2. Tõmmake aku suunaga taha välja.

Lisakäepideme paigaldamine

ETTEVAATUST
Vigastuste oht! Kontrolli kaotus seadme üle.
  • Veenduge, et lisakäepide on korrektselt paigaldatud ja nõuetekohaselt kinnitatud. Veenduge, et kinnitusriba asub seadme vastavas soones.
Image alternative
  1. Keerake käepidemest, et lisakäepideme kinnitusmehhanismi (kinnitusriba) vabastada.
  2. Lükake sügavuspiirik eest selleks ette nähtud 2 juhtauku.
  3. Keerake käepidemest, et lisakäepideme kinnitusmehhanismi (kinnitusriba) kinni pingutada.

Sügavuspiiriku paigaldus ja reguleerimine

Image alternative
  • Vajaduse korral paigaldage sügavuspiirik ja reguleerige see välja.

Padruni paigaldamine/eemaldamine

ETTEVAATUST
Vigastuste oht! Kui sügavuspiirik on paigaldatud, kuid seda ei kasutata, võib see kasutajat segada.
  • Eemaldage lisakäepide seadme küljest.
Image alternative
  • Paigaldage/eemaldage padrun.

Tarviku paigaldamine

Image alternative
  1. Määrige tarviku padrunisse kinnitatavat osa veidi.
    • Kasutage üksnes Hilti originaalmääret. Vale määre võib seadet kahjustada.
  2. Torgake tarvik lõpuni padrunisse ja laske kohale fikseeruda.
  3. Pärast paigaldamist tõmmake tarvikust, et kontrollida, kas see on kindlalt kinni.
    • Seade on töövalmis.

Tarviku eemaldamine

Image alternative
  • Tõmmake padruni lukustus lõpuni tagasi ja eemaldage tarvik.

Pea kohal tehtavad tööd

Image alternative
  • Pea kohal tehtavate tööde korral paigaldage tolmukogumisrõngas DCD.

Meisli positsioneerimine

Image alternative
  • Seadke töörežiimilüliti asendisse Image alternative.

Töötamine

Töörežiimilüliti

Image alternative
  • Seadke töörežiimilüliti soovitud tööasendisse.
    • Töörežiimilülitit ei tohi käsitseda seadme töötamise ajal. Vigastuste oht!

Parem/vasak käik

Image alternative
  • Seadke reverslüliti soovitud pöörlemissuuna asendisse.

Löögita puurimine

  • Seadke töörežiimilüliti asendisse Image alternative.

Löökpuurimine

  • Seadke töörežiimilüliti asendisse Image alternative.

Meiseldamine

  • Seadke töörežiimilüliti asendisse Image alternative.
    • Mootori optimaalseks jahutamiseks valige parem käik (pöörlemissuund puurimisel).

Hooldus ja korrashoid

Hooldus ja korrashoid

HOIATUS
Vigastuste oht paigaldatud aku korral !
  • Enne mis tahes hooldus- ja korrashoiutöid eemaldage seadmest aku!
Toote hooldus
  • Kõvasti kinni olev mustus eemaldage ettevaatlikult.
  • Ventilatsiooniavasid puhastage ettevaatlikult kuiva, pehme harjaga.
  • Puhastage korpust ainult veidi niiske lapiga. Ärge kasutage silikooni sisaldavaid hooldusvahendeid, sest need võivad kahjustada seadme plastdetaile.
  • Seadme kontaktide puhastamiseks kasutage puhast kuiva lappi.
Liitium-ioonakude hooldus
  • Ärge kunagi kasutage akut, mille ventilatsiooniavad on ummistunud. Puhastage ventilatsiooniavasid ettevaatlikult kuiva, pehme harjaga.
  • Kaitske akut tolmu ja mustuse eest. Ärge jätke akut kunagi suure niiskuse kätte (ärge asetage seda vette ja ärge jätke vihma kätte).
    Kui aku on märjaks saanud, siis käsitlege seda nii, nagu oleks see kahjustatud. Isoleerige aku tulekindlas anumas ja pöörduge Hilti hooldekeskusesse.
  • Hoidke aku puhas õlist ja rasvast. Vältige akusse asjatult tolmu ja mustuse kogunemist. Puhastage akut kuiva pehme harjaga või puhta kuiva lapiga. Ärge kasutage silikooni sisaldavaid hooldusvahendeid, sest need võivad kahjustada seadme plastdetaile.
    Ärge puudutage aku kontakte ja ärge eemaldage kontaktidelt tehases peale kantud määret.
  • Puhastage korpust ainult veidi niiske lapiga. Ärge kasutage silikooni sisaldavaid hooldusvahendeid, sest need võivad kahjustada seadme plastdetaile.
Korrashoid
  • Kontrollige regulaarselt, kas kõik nähtavad osad on terved ja juhtelemendid töötavad veatult.
  • Ärge kasutage seadet kahjustuste ja/või tõrgete korral. Laske seade kohe parandada Hilti hooldekeskuses.
  • Pärast hooldus- ja korrashoiutöid paigaldage kõik kaitseseadised ja kontrollige, kas need töötavad veatult.
Ohutu töö tagamiseks kasutage ainult originaalvaruosi ja -materjale. Hilti heakskiidetud varuosad, materjalid ja lisatarvikud oma tootele leiate müügiesindusest Hilti Store või veebilehelt: www.hilti.group

Tolmukaitsekatte puhastamine

  • Puhastage padruni tolmukaitsekatet regulaarselt puhta kuiva lapiga.
  • Pühkige tihend ettevaatlikult puhtaks ja määrige seda kergelt Hilti määrdega.
  • Kui tihend on kahjustatud, tuleb tolmukaitsekate välja vahetada.

Transport ja hoiustamine

Akutööriistade ja akude transport ja ladustamine

Transport
    ETTEVAATUST
    Soovimatu käivitumine transportimisel !
  • Transportige tooteid ilma akudeta!
  • Eemaldage aku/akud.
  • Ärge kunagi transportige akusid lahtiselt. Enne aku transportimist tuleb aku pakendada nii, et see oleks kaitstud löökide ja vibratsiooni eest ning isoleeritud kõikidest elektrit juhtivatest materjalidest või teistest akudest, et vältida kokkupuudet teise aku poolustega ning lühise teket. Järgige akude transpordi suhtes kehtivaid riigisiseseid nõudeid.
  • Akusid ei tohi saata posti teel. Kahjustamata akude saatmiseks pöörduge logistikaettevõtja poole.
  • Iga kord enne kasutamist ning enne ja pärast pikemat transporti või hoiustamist kontrollige seadet ja akusid vigastuste suhtes.
Hoiustamine
    HOIATUS
    Defektsed akud või lekkivad akud võivad tekitada vigastusi !
  • Kasutusvälisel ajal eemaldage seadmest aku!
  • Hoidke seadet ja akusid jahedas ja kuivas kohas. Pidage kinni tehnilistes andmetes toodud temperatuuripiirangutest.
  • Ärge hoidke akusid laadimisseadmes. Pärast laadimist eemaldage aku laadimisseadmest.
  • Ärge hoidke akusid päikese käes, radiaatori peal või klaasi taga.
  • Hoidke seadet ja akusid lastele ja kõrvalistele isikutele ligipääsmatus kohas.
  • Iga kord enne kasutamist ning enne ja pärast pikemaajalist seismist kontrollige seadet ja akusid kahjustuste suhtes.

Abi tõrgete puhul

Kui peaks esinema tõrge, mida ei ole järgmises tabelis nimetatud või mida Te ei suuda ise kõrvaldada, pöörduge Hilti hooldekeskusse.

Puurvasarat ei saa tööle rakendada

Tõrge
Võimalik põhjus
Lahendus
Aku LED-tuled on kustunud.
Aku ei ole täielikult sisse pandud.
  • Laske akul topeltklõpsuga kohale fikseeruda.
Aku on tühi.
  • Vahetage aku ja laadige tühi aku täis.
Aku on liiga kuum või liiga külm.
  • Laske akul jahtuda või toatemperatuurini soojeneda.
Akul vilgub 1 LED-tuli.
Aku on tühi.
  • Vahetage aku ja laadige tühi aku täis.
Aku on liiga kuum või liiga külm.
  • Laske akul jahtuda või toatemperatuurini soojeneda.
Akul vilguvad 4 LED-tuld.
Puurvasarale on avaldunud lühiajaliselt ülekoormus.
  • Vabastage juhtlüliti ja vajutage sellele uuesti.

Puurvasarat saab tööle rakendada

Tõrge
Võimalik põhjus
Lahendus
Puudub löögifunktsioon.
Puurvasar on liiga külm.
  • Asetage puurvasar maha ja laske sellel töötada tühikäigul. Vajaduse korral korrake toimingut, kuni löögimehhanism töötab.
Töörežiimilüliti on asendis "Löögita puurimine" Image alternative.
  • Seadke töörežiimilüliti asendisse "Löökpuurimine" Image alternative.
Juhtlülitit ei saa alla vajutada või see on kinni kiilunud.
Reversiivlüliti on keskasendis.
  • Lükake reversiivlüliti vasakule või paremale.
Spindel ei pöörle.
Puurvasara elektroonika temperatuur on lubatud töötemperatuurist kõrgem.
  • Laske seadmel jahtuda.
Aku on tühi.
  • Vahetage aku ja laadige tühi aku täis.
Töörežiimilüliti ei ole kohale fikseerunud või on asendis "Meiseldamine" Image alternative või "Meisli positsioneerimine" Image alternative.
  • Seadke töörežiimilüliti asendisse "Löögita puurimine" Image alternative või "Löökpuurimine" Image alternative.
Puurvasar lülitub automaatselt välja.
Rakendub ülekoormuskaitse.
  • Vabastage juhtlüliti. Laske puurvasaral jahtuda. Vajutage juhtlüliti uuesti alla. Vähendage seadmele avalduvat koormust.
Aku tühjeneb tavalisest kiiremini.
Ümbritseva keskkonna väga madal temperatuur.
  • Laske akul aeglaselt ruumitemperatuurini soojeneda.
Aku ei fikseeru kuuldava topeltklõpsuga kohale.
Aku fiksaatorninad on määrdunud.
  • Puhastage fiksaatorninad ja paigaldage aku uuesti.
Puurvasar või aku läheb väga kuumaks.
Elektriga seotud rike
  • Lülitage puurvasar kohe välja. Eemaldage aku ja ärge jätke seda järelevalveta. Laske akul jahtuda. Võtke ühendust Hilti hooldekeskusega.
Puurvasarale on avaldunud ülekoormus.
  • Kasutage võimsamat seadet.
Tarvikut ei saa padrunist vabastada.
Padrun ei ole täielikult tagasi tõmmatud.
  • Tõmmake padrun lõpuni tagasi ja eemaldage tarvik.
Tarvik ei tungi sisse.
Puurvasar on lülitatud vasakkäigule.
  • Seadke reversiivlüliti paremkäigule.
Töörežiimilüliti on asendis "Löögita puurimine" Image alternative.
  • Seadke töörežiimilüliti asendisse "Löökpuurimine" Image alternative.

Täiendav lisatarvik

Tolmukogumisrõngas DCD

Tolmukogumisrõngast DCD kasutatakse Hilti puurvasara lisatarvikuna. See kogub kokku suure osa pea kohal tehtavate tööde puhul tekkivast tolmust ja seda saab kiiresti ja lihtsalt puurvasara külge kinnitada.

Tolmueemaldusmoodul TE DRS-6-A / TE DRS-6-A OSHA

Tolmueemaldusmoodulit TE DRS‑6‑A kasutatakse Hilti puurvasara TE 6‑A36 tarvikuna. See kogub suure osa tekkivast tolmust kokku; kinnitamine puurvasara külge on kiire ja lihtne. Tolmueemaldusmoodulisse on sisse ehitatud imiventilaator. Ventilaatoril on oma mootor. Puurvasara sisselülitamisel saab moodul voolu puurvasara akust.
Tolmueemaldusmoodul ei sobi kasutamiseks metalli ja puidu töötlemisel.
Tingimused : TE DRS-6-A OSHA
TE DRS-6-A OSHA on kooskõlas direktiiviga OSHA 1926.1153 Table 1. See on varustatud filtripuhastusmehhanismiga.

Tolmueemaldusmooduli paigaldamine

Veenduge enne paigaldamist, et nii puurvasara kui ka tolmueemaldusmooduli kinnituspunktid ja elektrilised liidesed on tolmuvabad ja kergesti käsitsetavad.
Image alternative
  1. Kontrollige tolmueemaldusmoodulit kahjustuste suhtes.
  2. Kontrollige teleskoobi sujuvat liikumist.
  3. Seadke puurvasara reversiivlüliti keskasendisse.
  4. Eemaldage lisakäepideme küljest sügavuspiirik.
  5. Lükake tolmueemaldusmoodul eestpoolt seadmele, kuni moodul fikseerub.
  6. Pärast paigaldamist veenduge, et tolmueemaldusmoodul on korrektselt fikseerunud.

Puurimine tolmueemaldusmoodulit kasutades

  1. Tolmueemaldusmooduli käivitamiseks vajutage puurvasara juhtnupule.
  2. Hoidke juhtnuppu allavajutatuna seni, kuni saavutatud on maksimaalne imivõimsus.
  3. Asetage imipea vertikaalselt pinnale.
  4. Puurige auk ja tõmmake seade puuritud august aeglaselt välja, et kokku koguda võimalikult palju tolmu.

Tolmumahuti tühjendamine

Täitunud tolmumahuti või täitunud filter võivad põhjustada liigset tolmu ja neid tuleb korrapäraselt tühjendada.
Tühjendage tolmumahutit pärast 8-10 augu puurimist (16 mm x 50 mm) (5/8 in x 2 in).
Tekkiva tolmukoguse vähendamiseks hoidke tolmu suletud mahutis.
Image alternative
  1. Hoidke seadet horisontaalselt ja laske sel veidi aega töötada.
    • Nii imetakse tolmueemaldusmoodulisse ladestunud tolmujäägid tolmumahutisse.
  2. Vajutage tolmumahuti vabastusnupule ja hoidke seda all.
  3. Tõmmake tolmumahuti suunaga alla tolmueemaldusmoodulist välja.
  4. Tühjendage tolmumahuti.
    • Filter on määrdunud.
      • Vahetage filter välja.
    • Filter on puhas.
  5. Lükake tühi tolmumahuti alt tolmueemaldusmoodulisse ja laske kohale fikseeruda.

TE-DRS-OSHA-filtri puhastamine

Puhastage filtrit pärast 5 augu puurimist (16 mm x 50 mm) (1/2 in x 3 in).
Image alternative
  • Kui imivõimsus väheneb, suruge puhastusmehhanismi 5 korda edasi ja tagasi, kuni kõlab klõps.

Tolmueemaldusmooduli eraldamine

Image alternative
  1. Seadke puurvasara reversiivlüliti keskasendisse.
  2. Vajutage alla DRS vabastusnupp ja hoidke seda all.
  3. Tõmmake tolmueemaldusmoodul suunaga ette seadme küljest ära.

Utiliseerimine

HOIATUS
Valest käitlemisest tingitud vigastuste oht! Eralduvad gaasid või vedelikud on terviseohtlikud.
  • Ärge saatke kahjustada saanud akusid posti teel!
  • Lühise vältimiseks katke akukontaktid elektrit mittejuhtiva materjaliga.
  • Käidelge akusid nii, et need ei satu laste kätte.
  • Utiliseerige aku Hilti Store esinduses või pöörduge asjaomase jäätmekäitlusettevõtte poole.
Image alternative Enamik Hilti seadmete valmistamisel kasutatud materjalidest on taaskasutatavad. Taaskasutuse eelduseks on materjalide korralik sorteerimine. Paljudes riikides kogub Hilti kasutusressursi ammendanud seadmed kokku. Lisateavet saate Hilti müügiesindusest.
Image alternative
  • Ärge visake kasutusressursi ammendanud elektrilisi tööriistu, elektroonikaseadmeid ja akusid olmejäätmete hulka!

RoHS (direktiiv ohtlike ainete kasutamise piirangute kohta)

Image alternative
Järgmiselt lingilt leiate ohtlike ainete tabeli: qr.hilti.com/r4694033.
RoHS-tabeli juurde viiva lingi leiate käesoleva dokumendi lõpust QR-koodina.

Tootja garantii

  • Garantiitingimusi puudutavates küsimustes pöörduge oma kohaliku Hilti partneri poole.

Vas‌ta‌vus‌de‌kla‌ra‌t‌si‌o‌on

Vas‌ta‌vus‌de‌kla‌ra‌t‌si‌o‌onSeadme tootja kinnitab ainuvastutajana, et käesolevas kasutusjuhendis kirjeldatud seade vastab kehtivate õigusaktide nõuetele ja kehtivatele standarditele.
Tehnilised dokumendid on saadaval:
Hilti Entwicklungsgesellschaft mbH | Zulassung Geräte | Hiltistraße 6 | 86916 Kaufering, DE
Tooteinfo
Puurvasar
TE 6‑A36
Generatsioon:
04
Seerianumber
1‒99999999999
Image alternative