Image alt text (optional)

SAEKETAS PUIDULE

Ketassaele õige tera valimine on äärmiselt oluline olenemata sellest, kas olete isehakanud entusiast või tükeldate puitu. Hilti pakub laia valikut kettaid, mis on loodud eri tüüpi alusmaterjali lõikamiseks. Õige ketta valimine sõltub ka sellest, kas kasutate juhtmega või juhtmeta ketassaagi.

Üldiselt on õhukesed kettad mõeldud puhaste ja täpsete lõigete tegemiseks. Siiski tuleb jälgida, et ketas ei kuumeneks üle. Ka ketta kuju ja hammaste arv mõjutavad lõikematerjali valikut ning tehtavat lõiget. 

Ketta tööiga mõjutab ka saevalik ise ja selle sisendvõimsus. Suurema sisendvõimsusega ketassaed vajavad suuremaid kettaid. Lisaks määrab ketta suurus lõikesügavuse. Kui teil on vaja lõigata puitu kuni 5 cm, siis piisab 160 mm läbimõõduga saekettast. Kui töötate jämedamate plankude ja laudadega, siis vajate vähemalt 190 mm läbimõõduga ketast.

Ketassae kettaid on saadaval nii Ultimate- kui ka Premium-sarjas. Ultimate-sarja ketastel on parim kvaliteet, vastupidavus ja jõudlus. Need on loodud kasutamiseks akutööriistadega (juhtmeta ketassaed). Kettakorpus on õhendatud ja selle pind on kaetud tefloniga, et vältida ülekuumenemist. Kettahambad on kaetud kaitsva karbiidkihiga.

Tänu minimaalsele hõõrdumisele ja töökindlusele tagavad need kettad maksimaalse lõikekiiruse.

Premium-sarja kettad pakuvad suurepärast tasakaalu kvaliteedi, jõudluse ja hinna vahel. Olenevalt lõikematerjali tüübist ja soovitud tulemusest on valikus kolm kettatüüpi: Kiire ja vastupidav kiireks lõikamiseks, Premium Universal tavakasutuseks ja Fine Finishing peeneks lõiketööks. Premium-sarja ketaste peamine erinevus on hammaste kuju ja arv, mis määravad ketta kasutusala.

Kotouč do okružní pily na dřevo

MIDA SUUREM KOGUS, SEDA PAREM HIND

Seadke end valmis meie mitmikpakkidega. Viis ketast nelja ketta hinnaga!

MILLIST KETAST VALIDA?

Kotouč do okružní pily

CPC – Ultimate Universal

Valige karbiidhammaste ja teflonkattega esmaklassiline ketas, et saada osa kiirest saagimisest, pikemast tööeast ning maksimumjõudlusest. Kasutage üliõhukesi hõõrdumist vähendavaid teflonkattega kettaid ja lõigake ühe laadimiskorra kohta rohkem. Ketastel on 24 hammast.

Osta
Kotouč do okružní pily

FT – kiire ja vastupidav (Fast and Tough)

Piki- ja ristlõigete tegemiseks eri tüüpi laudadesse (kipsplaat, laminaat, puitlaastplaat, raketis, vineer, saepuruplaat, MDF-plaat, tsementkiudplaat), ehituspuitu ning naelutatud laudadesse. Kiirem lõikamine tänu väiksemale hammaste arvule. Saadaval 12, 14 või 18 hambaga kettad.

Osta
Kotouč do okružní pily

CC – Clean Cut/Fine Finishing

Puhtad ristlõiked puitlaudadesse (vineer, raketis, OSB-plaat, saepuruplaat, MDF-plaat, kihtpuitmaterjal), täispuitu ja plastmaterjali. Peen lõikejoon tänu suurele hammaste arvule. Saadaval 48 või 54 hambaga variandid.

Osta
Kotouč do okružní pily

WU – Premium Universal

Piki- ja ristlõigete tegemiseks puitlaudadesse (vineer, raketis, OSB-plaat, saepuruplaat, MDF-plaat, kihtpuitmaterjal), täis- ja ehituspuitu. Saadaval 18 või 24 hambaga kettad.

Osta

Jaga