MEIE AJALUGU

Hilti history

Oleme läbinud pika teekonna alates ettevõtte asutamisest 1941. aastal ning meil on suured arenguplaanid. Seda ajalooülevaadet lugedes saate aimu sellest, mida meie ettevõte on võimeline saavutama.

1941 — ASUTAMINE

Insener Martin Hilti (1915–1997) ja tema vend Eugen (1911–1964) asutasid Liechtensteinis Schaanis ettevõtte Hilti Maschinenbau OHG.

1948 — PATENDITAOTLUSE ESITAMINE

Martin Hilti hakkab esimest korda tegelema kinnitustehnoloogiaga ning saab oma uuenduse eest patendi. 1950. aastate alguses hakkab ettevõte tootma käsikeerikuid ja naelapüstoleid.

1952 — TURUSTAMINE

Hilti sõlmib oma esimese rahvusvahelise müügilepingu – müügikoostöölepingu Itaalias.

1957 — LÄBIMURRE

Hilti saavutab tehnoloogilise läbimurde, hakates valmistama maailmas esimest püssirohuga töötavat naelapüstolit DX 100. 1960. aastate alguses tegutseb Hilti ligikaudu 30 riigi turul.

1962 — RAHVUSVAHELINE ÄRITEGEVUS

Hilti tegutseb juba ligikaudu 30 riigi turul.

1964 — HÜVASTIJÄTT

20. novembril sureb 53 aastaselt ettevõtte kaasasutaja Eugen Hilti. Väljapaistva organisaatorina andis ta suure panuse ettevõtte laiendamisse Schaanis. Enne surma osales ta aktiivselt Riigi Kutseharidusnõukogus töös.

1967 —VÕIMSAD UUENDUSED

Esimese elektropneumaatilise lööktrelli Hilti TE 17 turuletulekuga saab alguse Hilti suurima valikuga tööriistasarja TE tootmine. Samal ajal arendab Hilti välja esimesed mehaanilised ankurdussüsteemid.

1970 — TOOTMISÜKSUSED VÄLISRIIKIDES

Esimene välismaine tehas alustab tööd Austrias Thüringenis.

1971 — LAIENEMINE

Tööd alustab tehas Saksamaal Müncheni lähedal Kauferingis, seejärel mitmel pool maailmas.

1973 — KASV

Münchenis asuvas uues arenduskeskuses Hilti Entwicklungsgesellschaft (HEG) töötatakse välja uus puurimis- ja paigaldustehnoloogia ning ankurdussüsteemid.

Laiendatakse juhtkonda. Tööd alustab neljaliikmeline juhatus.

1975 — MUUTUSED JUHTIMISES

Juhatusse määratakse kolm asendusliiget. Ettevõttes asub tööle asutaja poeg Michael Hilti, kes hakkab juhtima turustamis- ja müügitegevust.

1980 — RESSURSSIDE ÜMBERJAOTAMINE JA ETTEVÕTTE TULEVIKU KINDLUSTAMINE

Moodustatakse Ameerika, Aafrika, Aasia ja Euroopa turupiirkondade allüksused.

Luuakse Martin Hilti Family Trust.

1982 — AMETISSE NIMETAMINE

Michael Hilti valitakse juhatuse aseesimeheks.

1985 — FOOKUSE MUUTMINE

Moodustatakse eraldi täistoimelised ankurdussüsteemide ning otsekinnitamise, puurimise ja purustamise tööriistade osakonnad. Igas osakonnas on tootehalduse, uurimis- ja arendustegevuse, logistika, kontrolli-, hanke- ja tootmisüksused.

1986 — JUHTIMINE

Esitletakse „Strateegiat 2000“, mis keskendub esimest korda turu segmentimisele. Üle maailma võetakse kasutusele ühtne korporatsiooni kultuuri lähenemisviis, mille moto on „Tulemus oleneb juhtimisest“. 

1990 — JUHI VAHETUS

Martin Hilti asemel saab peadirektoriks tema poeg Michael. Tema ise jääb direktorite nõukogu esimeheks.

1991 — GLOBALISEERUMINE

Jätkub rahvusvahelise turu allüksuste moodustamine. Luuakse filiaalid Venemaal, Lõuna-Ameerikas ja Aasias. Hilti on alustanud globaliseerumisega.

1994 — ÜLEMINEK

Martin Hilti asemel saab direktorite nõukogu esimeheks Michael Hilti, Martin Hilti jääb juhatusse aupresidendina. Peadirektoriks määratakse Pius Baschera. Esimest korda juhib ettevõtet keegi, kes ei ole pereliige.

1996 — PÕHITEGEVUS

Uus strateegia Champion 3C, mille põhilähtekohad on kliendi vajadused, ettevõtte kompetents ja turgude valimine.

1997 — PÄRAND

19. augustil sureb 82 aasta vanusena ettevõtte kaasasutaja Martin Hilti.

2002 — VÕRGUSTAMINE

Standardsete äritegevusprotsesside ja andmehalduse globaalne kasutusele võtmine, mis paneb aluse hilisemale tõhususe ja tootlikkuse olulisele kasvule.

2003 — AUTASU

Hilti Group saab väljapaistva ettevõttekultuuri eest Carl Bertelsmanni auhinna.

2004 — KULTUUR

Kontseptsiooni „Tulemus oleneb juhtimisest“ asendab kontseptsioon The Hilti Way. Uue ettevõttekultuuri oluline aspekt on kõikide töötajate korrapärane täienduskoolitamine kogu maailmas.

2006 — MUUTUSED DIREKTORITE NÕUKOGUS

Aasta lõpus määratakse Pius Baschera asemel uueks peadirektoriks Bo Risberg. Baschera asub direktorite nõukogu esimehe ametikohale, Michael Hilti jätkab direktorite nõukogus liikmena.

2009 — UUED TEHASED

Hilti avab oma kaheksanda tehase Mehhikos Matamorosis. Ettevõtte teised tehased asuvad Schaanis (Liechtenstein), Thüringenis (Austria), Kauferingis ja Strassis (Saksamaa), Zhanjiangis ja Shanghais (Hiina) ja Kecskemétis (Ungari).

Finantskriis

Hilti käive langeb 20%, mis sunnib ettevõtet oma strateegiat üle vaatama.

2014 — TIPPJUHTKOND

Hilti viiendaks peadirektoriks saab Christoph Loos.

Strateegia

Uue peadirektori juhtimisel koostatakse lähiaastate strateegia. Strateegia „Champion 2020“ esmatähtis aspekt on eristumine kvaliteettoodetega.

2015 — INNOVATSIOONIKESKUS

Hilti peakorteris Liechtensteinis Schaanis avatakse uus moodne üle 450 töökohaga innovatsioonikeskus.

Asukohavahetus

Oklahoma osariigis Tulsas asuv Ameerika peakorter viiakse Dallase lähedale Planosse, Texase osariigis.

Taastumine

Hilti käive Põhja-Ameerikas ületab esimest korda 1 miljardi dollari piiri. 

2016 — KAVATSUSED

Hilti renoveerib täielikult oma peakorteri ja muud ruumid, näitamaks oma kavatsust hoida alles peakorter Liechtensteinis.

Jaga