Lisatud ostukorvi
Lisatud ostukorvi
Mine ostukorvi

Hilti Juhatus

MICHAEL HILTI

Please enter alternative text here (optional)

Juhatuse auesimees

Schaan, Liechtenstein

Michael Hilti (sündinud 1946, valiti auesimeheks 2018. a, iga-aastasel üldkoosolekul), ettevõtte asutaja Martin Hilti poeg, valiti juhatuse liikmeks 1990. aastal. Pärast ärijuhtimise õpinguid St. Galleni ülikoolis töötas ta Londonis, Chase Manhattani pangas, enne kui tuli 1975. a Hilti turunduse asejuhiks. Aasta hiljem nimetati ta ettevõtte juhatusse; ta töötas asetegevjuhina ning alates 1978. aastast juhtis ettevõtte puurimis- ja lammutusüksust. 1990. aastal sai ta tegevjuhiks ning oli sellel ametikohal aastani 1993. 1994–2006 oli ta juhatuse esimees. Praegu on Michael Hiltil järgmised ametid: Hilti grupi juhatuse auesimees, perefondi Martin Hilti Family Trust haldur, Hilti Foundationi juhatuse liige ning kunstifondi Hilti Art Foundation esimees. Ta on pidanud mitmeid juhtivaid ameteid, sealhulgas nimetas Liechtensteini prints Hans-Adam II von und zu Liechtenstein ta oma kaubandusnõunikuks, samuti sai Michael Hilti St. Galleni ülikooli ausenaatori tiitli. 

HEINRICH FISCHER

Please enter alternative text here (optional)

Juhatuse esimees

Rüschlikon, Šveits

Heinrich Fischer (sündinud 1950; ametikohale valitud kuni 2019. a üldkoosolekuni) on juhatuse esimees. Juhatuse liige on ta olnud aastast 2007. Fischer lõpetas Zürichis asuva Šveitsi riikliku tehnikainstituudi 1973 elektriinseneri ja tehnilise füüsika alal. Seejärel õppis ta Zürichi ülikoolis ärijuhtimist, jätkates tööd omandatud erialal, ning sai 1976. a magistrikraadi. 1977. aastal oli ta mitmel kõrgema astme juhi kohal firmas Oerlikon Bührle Holding, aastatel 1980–1989 firmas Balzars AG ning seejärel uuesti Oerlikon Holdingus (1990–1995). 1996.–2007. aastani oli ta Arbonis paikneva firma Sauer AG tegevjuht. Heinrich Fischer on Tecan AG ja Sensirion AG juhatuse liige.

PROF. DR. PIUS BASCHERA

Please enter alternative text here (optional)

Zürich, Šveits

Pius Baschera (sündinud 1950; ametikohale tagasi valitud kuni 2019. a üldkoosolekuni) liitus juhatusega 2006. aastal. Juhatuse esimehena teenis ta 2017. a aprillini, mil loovutas selle koha Heinrich Fischerile.Baschera õppis Zürichis, Šveitsi riiklikus tehnikainstituudis masinaehitust ja ärijuhtimist ning sai sealt ka doktorikraadi. 1979. aastal tuli ta Hiltisse tootmisvaldkonna sisekontrolli osakonna juhiks. Enne juhatuse esimeheks nimetamist oli ta 13 aastat tegevjuht. 2017. a aprillist on ta olnud Martin Hilti perefondi esimees. Ta kuulub Hergiswilis asuva Schindler Groupi juhatusse ning Vorwerk & CO (Wuppertal), Ardex GmbH (Witten) ja ETH Zürichi Fondi nõukokku.

DANIEL DAENIKER

Please enter alternative text here (optional)

Zürich, Šveits

Daniel Daeniker (sündinud 1963, juhatusse valitud kuni 2021. a üldkoosolekuni) ühines juhatusega aastal 2018. Daniel Daeniker on Zürichis paikneva äriõigusfirma Homburger AG juhtimisõigusega osanik. Samuti on tal juhatuse volitus Šveitsi firmas Dormakaba Holding AG, kuulub Prantsuse firma Rotschild & Co SCA nõukokku ning on Zürichi ülikooli lektor.

KIM FAUSING

Please enter alternative text here (optional)

Sonderborg, Taani

Kim Fausing (sündinud 1964, uuesti valitud kuni 2019. a üldkoosolekuni) valiti juhatusse aastal 2010. Ta sai masinaehituse kraadi Taani Aarhusi tehnikaülikoolist 1987. a ning 1996. a ärijuhtimise magistrikraadi Londoni Henley ärikoolist. Karjääritee tõi ta 1990. aastal Hilti kontserni, kus ta pidas kuni aastani 2007 erinevaid juhtivaid ameteid nii Euroopas kui ka Aasias. Pärast liitumist Taani Danfossi kontserniga nimetati ta 2008. aasta jaanuaris selle operatiivjuhiks ja täitevkomitee liikmeks. Alates 2017. aastast on ta olnud president ja tegevjuht. Samuti on ta SMA A/G (Kassel, Saksamaa) president ning Velux Groupi asepresident (Kopenhaagen, Taani).

DR. MICHAEL JACOBI

Please enter alternative text here (optional)

Andermatt, Šveits

Michael Jacobi (sündinud 1953, uuesti valitud kuni 2019. a üldkoosolekuni) valiti juhatusse aastal 2007. Ta õppis ärimajandust St. Galleni ülikoolis ning Washingtoni ülikoolis (Seattle) ning 1979. a sai St. Gallenist doktorikraadi. 1978.–2007. pidas ta firma Ciba-Geigy AG erinevaid juhiameteid Brasiilias, USAs ja Šveitsis ning hiljem firmas Ciba Specialty Chemicals, Inc., Baselis. Ta oli ettevõtte finantsjuht alates 1996 kuni 2007. Praegu on Michael Jacobi sõltumatu ärinõunik. Alates 2003. aastast on ta olnud Sonova Holding AG (Stäfa) juhatuse liige ning 2008. aastast peale Martin Hilti perefondi haldur.

BARBARA MILIAN THORALFSSON

Please enter alternative text here (optional)

Oslo, Norra

Barbara Milian Thoralfsson (sündinud 1959, tagasi valitud kuni 2020. a üldkoosolekuni) valiti juhatusse 2014. a septembris. Tal on Põhja-Carolina Duke'i ülikooli bakalaureusekraad psühholoogias ning New Yorgi Columbia ülikooli ärijuhtimise magistrikraad turunduse ja rahanduse alal. Barbara Milian Thoralfsson on olnud tegevjuhi kohal telekommunikatsiooni ja tarbekaupade sektoris ning tal on pikaajaline kogemus mittetegevjuhina nii avalikus kui ka eraomanduses olevates ülemaailmsetes ettevõtetes. Alates 2006. aastast on ta olnud tööstusvaldkonna ettevõtja (Fleming Industrier AS, Oslo) ning alates 2007 on ta olnud EQT Partners AS (Oslo) tööstusnõunik. Ta on ColArt International Holdings Ltd (London) juhatuse esinaine ning SCA AB (Stockholm) kontrollkomisjoni juhatuse liige ja esimees. Samuti on tal koht G4S Plc (London) ning Norfolier GreenTec AS (Oslo) juhatuses.

Jaga

Võta meiega ühendust
Võta meiega ühendust